Spor

Galatasaray Lideri Dursun Özbek: “Buraya hukuku aramak için geldim”

Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek, kulübümüze verilen cezalarla ilgili savunma gayesiyle Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’nda bulundu.

 Başkan Dursun Aydın Özbek, toplantı çıkışında Galatasaray Televizyonu’na şu açıklamayı yaptı: 

“Savunmamızı Profesyonel Futbol ve Disiplin Kurulu’na kelamlı olarak yapmak istedik. Bize karşılık dahi vermediler. Cevaben yalnızca cezayı bildirim ettiler. Yönetmelikler açık. Açık kelamlı savunma talebinin kıymetlendirilebileceği ve bu manada kelamlı savunmanın PFDK nezdinde yapılabileceği yönetmeliklerde yazıyor. Kabul etmeyebilir fakat en azından kabul etmediğinin bilgisini kulübe aktarmak zorunda ki biz o vakit savunmamızı tahminen yazılı olarak yapabiliriz. Bunun bildirmeden, müddet dolduktan sonra cezayla birlikte kelamlı savunmamızın kabul edilmediğini bildiri ettiler. Son derece yanlış buluyorum. Tahkim Konseyinden kelamlı savunma istedik. Buraya gelip kelamlı olarak savunmamızı yaptık.” 

“GAYET ANLAYIŞLI DAVRANILDI”

“Belirttiğimiz mevzular ortasında PFDK’nın temsilcilerinin vakit zaman çok yanlışsız kararlar almadığı yolundaki tasalarımızı bildirdik. Ayrıntılarıyla kendilerine anlattık. Biliyorsunuz hak mahrumiyeti cezaları paraya çevrilebiliyor. Heyete anlattım. Cezamı affedin diye gelmedim. Şu anda parayı yatırdım. İnfaz edildim. Şu anda hak mahrumiyeti cezası kelam konusu değil. Buraya hukuku aramaya geldim. Yalnızca kendim için değil. Bundan sonraki uygulamalarda herkes için adaletin sağlanmasını temin etmek için şahsen geldim. Çok anlayışlı davranıldı. Değerlendirmelerini yapacaklardır diye düşünüyorum.” 

“Ayrıca kapıdan çıkarken bir haber aldık. Sayın Ali Koç’un oğlu kayakta bir kaza geçirmiş. Kendisini aradım ve geçmiş olsun dedim. Kendilerine tekrar geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum.” 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu