Spor

Fenerbahçe’den, Samsunspor’a kiralanan Emre Demir için hocası konuştu!

Sezona Bayram Bektaş idaresinde başlayan lakin istediği sonuçları alamayan Samsunspor 6. hafta sonunda sırf 2 sefer galip gelince Bektaş’la yollarını ayırdı. Bir müddet hoca arayan ve bu süreçte Hikmet Karaman ile Samet Aybaba üzere tecrübeli isimlerle görüşen Karadeniz temsilcisi ekibin başına en sonunda Hüseyin Eroğlu’nu getirmişti.

 

Gençlerbirliği’ne giderken Samsun kaptı
Altınordu’dan ayrıldıktan sonra evvel Galatasaray’la futbol yöneticiliği için görüşen lakin Eşref Hamamcıoğlu lider olamayınca Sarı-Kırmızılılar’la anlaşamayan Eroğlu, sonrasında Göztepe’nin sahibi Rasmus Ankersen ile görüştü. İzmir grubuyla de anlaşamayan başarılı hoca, Gençlerbirliği’yle masaya oturdu. Başşehir grubu düşünmek için 3 gün müddet isterken birebir gün Samsunspor, Eroğlu içişn devreye girdi. Deneyimli çalıştırıcı da etik olması nedeniyle Gençlerbirliği’nden görüşmek için müsaade istedi. Samsunspor Lideri Yüksel Yıldırım, Hüseyin hocayla anlaşınca o da Gençlerbirliği Lideri Niyazi Akdaş’ı aradı ve Ankara grubundan sorun olmayacağı karşılığı gelince muahede resmiyete döküldü.

 

22. haftada liderliği aldı
Gelir gelmez grup içindeki aile ortamını yaratan, Novikovas üzere kadrodaki huzuru bozan ismi takım dışı bırakarak tüm futbolculara bildirisi gönderen Eroğlu, Kırmızı-Beyazlılar’daki macerasına radikal adımlarla başladı. Lakin sonuçlar da geldi. Samsunspor’u 6. haftada 6. olarak devralan başarılı çalıştırıcı 22. haftada Spor Toto 1. Lig’de tepeyi ele geçirdi.

 

Yüksel Yıldırım’ın hissesi büyük
Hüseyin hocaya tam yetki veren, transfer konusunda da tüm koşullarını zorlayan Lider Yüksel Yıldırım da bu başarıda büyük rol oynadı. Bayram Bektaş’la yolların ayrılması sonrasında Hüseyin Eroğlu hakkında olumsuz tabirler kullanan Yıldırım erdemlik göstererek kelamından döndü ve Kırmızı-Beyazlılar’ın başarısı için deneyimli teknik adamı kadronun başına getirerek değerli bir başkanlık örneği gösterdi.

Transfer çalışmaları sürat kazandı
Yüksel Yıldırım ve Hüseyin Eroğlu önderliğinde 1.Lig’de tepeyi ele geçiren Samsunspor’da transfer çalışmaları da sürat kazandı. Bilhassa Emre Demir transferiyle ses getiren Karadeniz grubu, Barış Alıcı transferiyle de dikkatleri üzerine çekmişti. Son olarak Başakşehir’den ayrılan Hasan Ali Kaldırım’la görüşen Kırmızı-Beyazlılar’da deneyimli oyuncunun transferini teknik yönetici Hüseyin Eroğlu’na sorduk.

 

Hasan Ali Kaldırım’ı açıkladı
50 yaşındaki teknik adam, “İyi bir takımımız var. Şampiyonluk yolunda alternatif yaratmamız gerekiyordu. Transferlerle bunu gerçekleştiriyoruz. Sol bek için Hasan Ali Kaldırım’la görüştüğümüz yanlışsız. Muhtemelen bugün ya da yarın aşikâr olur” dedi.

 

‘Barış’ı, Fenerbahçe’ye göndermiştim’
Gençlerbirliği’nden 195 bin Euro’ya renklere bağlanan Barış Alıcı hakkında da konuşan Eroğlu, “Barış Alıcı’yla Altınordu’da çalıştım, Fenerbahçe’ye gönderdim. Ona nasıl yaklaşacağımı çok âlâ biliyorum. Tekrar onu üst düzeye çıkaracağımı düşünüyorum. Onun da bize yararı olacaktır” tabirlerini kullandı.

 

‘Emre’yle konuşmam onu çok etkilemiş’
Fenerbahçe’den kiralanan Emre Demir’in transfer sürecini de FANATİK’e anlatan Hüseyin Eroğlu, “Fenerbahçe transferi açıkladıktan çabucak sonra liderimiz Ali Koç’la görüştü. Ali beyefendi onay verince liderimiz Yüksel beyefendi de ‘Hocam ister misin?’ diye bana sordu. Ben de isteyeceğimi belirttim. Emre’yle de transfer öncesi konuştum. Birinci olarak ‘Formayı ben vermiyorum, sen alıyorsun. Alt lig diyip garanti oynayacağım fikrine girme. Uğraşa girip formayı alman lazım. Altınordu’da yaptıklarım ortada. Gençlerle çalışmayı seviyorum” minvalinde tabirler kullandım. 1.5 saat sonra Ahmet Bulut beni aradı, transferi istediklerini ve Emre’yi çok etkilediğimi söyledi. Transfer bu türlü gerçekleşti” diye konuştu. 

‘Güçlü bir formda göndereceğiz’
Emre’den övgüyle bahseden tecrübeli teknik adam, “Bugün egzersize çıktı. Emre Demir çok yetenekli. Bize çok katkı sağlayacak bir oyuncu. Samsunspor’un şampiyonluğunda değerli rol oynayıp, Fenerbahçe’ye güçlü bir biçimde göndereceğiz” yorumunu yaptı.

FANATİK ÖZEL / Atalay Özçelikli

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu