Spor

Fenerbahçe’den rakiplerine sert tepki!

Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Toplantısı başladı. Düzenlenen toplantıya Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Lideri Uğur Dündar, idare heyeti üyeleri ve yüksek divan heyeti üyeleri iştirak gösterdi. Yüksek divan konseyi üyelerinin ağır iştirak gösterdiği görüldü.

Uğur Dündar: “Hiçbir güç Cumhuriyetin 100. yılında şampiyonluğumuzu engelleyemeyecek”

Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Lideri Uğur Dündar, sarı-lacivertlilerin haklarını gasp etmeye çalıştıklarını söyleyerek, “Hiçbir güç Cumhuriyetin 100. yılında Fenerbahçe’mizin şampiyonluğunu engelleyemeyecek” dedi.

Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Toplantısı Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde devam ediyor. Toplantının başında Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Lideri Uğur Dündar açıklamalarda bulundu. Konuşmasında sarı-lacivertlilerin, operasyona tabi tutulduğunu aktaran Dündar, “Fenerbahçe’nin bir operasyona tabi tutularak 3 puanımızın katledilmesi ve peş peşe haksızlıklara uğraması benim yüreğimde de sizler üzere isyan hisleri oluşturdu. Nedenlerini çok düşündüm, bana nazaran neden ortada. 3 Temmuz’da Fenerbahçe’miz hangi nedenle kumpasa amaç olduysa, bu yıl da bu dönem başlangıcından beri çeşitli teşebbüslerle puanlarımız gasp edilmeye başlandı ve Fenerbahçe amaç tahtasına oturtuldu” biçiminde konuştu.

“Fenerbahçe’nin haklarını gasp etmeye çalışıyorlar”

Uğur Dündar, futbol sistemi içinde 3 Temmuz kalıntısı kimi odaklar olduğunu söz ederek, “Her Fenerbahçeli yürekten inanır ki Fenerbahçe dendiğinde akla Cumhuriyet gelir, akla Atatürk gelir. Fenerbahçe’yi engellemeye, Fenerbahçe’yi durdurmaya, Fenerbahçe’nin haklı puanlarını gasp etmeye çalışıyorlar. Fenerbahçe’ye sevdalılar, idaremizin ardında her vakitten daha fazla birlik ve bütünlük içinde dimdik durmalıyız. Ya bir ve bütün olacağız ya da maksat tahtasının ortasında durup çeşitli hücumlara uğrayacağız. Fenerbahçe bir olup 3 Temmuz’da ne yaptıysa büyük gücünü tüm Türkiye’ye gösterdiyse bugünden itibaren de tıpkı gücü birlik ve kararlık içinde göstermelidir” diye konuştu.

“Hiçbir güç Cumhuriyetin 100. yılında Fenerbahçe’mizin şampiyonluğunu engelleyemeyecek”

Rakiplerinin yaptıkları provokasyonlara uzak durmaları gerektiğini söyleyen Dündar, açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

“Yönetimin göstereceği maksat doğrultusunda ilerlememiz gerekiyor. Bugün liderimiz Ali Koç tarihi bir konuşma yapacak. Birtakım görseller kullanacak. Uğradığımız haksızlıkları evrak ve imgelerle kimsenin itiraz edemeyeceği açıklıkla bilgilerinize sunacak. Bütün kumpaslara puanlarımızı gasp etme uğraşlarına açık açık sergilenen şuurlu operasyonlara velhasıl Fenerbahçe’ye karşı her türlü teşebbüse karşın hepimiz kalben şuna inanıyoruz; hiçbir güç Cumhuriyetin 100. yılında Fenerbahçe’mizin şampiyon olmasını engelleyemeyecek.”

Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Lideri Uğur Dündar, Adana Demirspor maçının hakemi Ali Palabıyık ve takımı için kabahat duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Uğur Dündar, Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Divan konseyi üyelerinin konuşmalarının ortasında kelam alan Dündar, Adana Demirspor maçında düdük çalan hakem Ali Palabıyık ve takımı için cürüm duyurusunda bulunulduğunu duyurarak, “Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği, Ali Palabıyık ve takımı için Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na hata duyurusunda bulundular. Ali Palabıyık, Fenerbahçe topluluğundan özür dilemeli ve düdüğünü bir daha çalmamak üzere asmalıdır” formunda konuştu.

Burak Kızılhan: Fenerbahçe’nin emekleri hiçbir mana taşımıyormuş

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan, “Fenerbahçe’nin yarıştan koparılmak için neler yapıldığı konusunda fikirlerinizi alma günü. Perşembe akşamı onlarca örneğini yaşadığımız üzere taammüden bilerek yarıştan koparılması için atılan adımların nasıl hayata geçirildiğini en net formda gördük. Fenerbahçe’nin, kuruluş tüzüğünde yer aldığı formda Türk sporuna, gençlerine yaptığı yatırımlar, adımlar, verilen emekleri hiçbir mana taşımıyormuş” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Olağan Yüksek Divan Konseyi Toplantısı, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştiriliyor. Genel Sekreter Burak Kızılhan, idare şurası faaliyet raporunu okudu.

Bugünün farklı olduğunu tabir eden Burak Kızılhan, “Bugün Fenerbahçe’nin yarıştan koparılmak için neler yapıldığı konusunda fikirlerinizi alma günüdür. Perşembe akşamı onlarca örneğini yaşadığımız üzere taammüden bilerek yarıştan koparılması için atılan adımların nasıl hayata geçirildiğini en net halde gördük. Fenerbahçe’nin, kuruluş tüzüğünde yer aldığı formda Türk sporuna, gençlerine yaptığı yatırımlar, adımlar, verilen emekleri hiçbir mana taşımıyormuş. Perşembe akşamı yaşananlar, verilen emeklere taarruz niteliğindeydi. Son 11-12 yıldır yaşadıklarımıza karşın rekabetten, yatırımdan, atlet yetiştirmekten ve çabalamaktan vazgeçmedik. FETÖ, kulübümüze kumpas kurmaya çalıştı. Devletin kılcal damarlarına sızarak devletin rüzgarını gerisine alarak Fenerbahçe’ye atak gerçekleştirildi. Liderimiz ve yöneticilerimiz mahpusa atıldı lakin biz geri adım atmadık. Maçtan sonra otobüsümüze yapılan akın faili meçhul sayıldı. Emeklerimiz çalındı. Tüm bunları Fenerbahçeliler dışında kimse sorgulamadı. Birtakım kısımların uğraşları bitmedi. Kuruluş hedefimizden ve değerlerimizden vazgeçmedik. Yalnızca sportif olarak değil, toplumsal ögelerde da insanımızı ilgilendiren her bahiste kayıtsız kuralsız devletimizin yanında olduk. Bugün ise o denli bir noktaya geldik ki her şeyi sorgular haldeyiz. Yetmedi mi, bitmedi mi bu düşmanlık, neden? Gerekli adımlar da atacağız. Yaptığımız açıklamada olduğu üzere kurulduğu günden beri hakkını emekle elde etmiş kulübün bir ve bütün olmanıza gereksinimi var. Formamızla alanda çaba eden kimse, onları kollayın ve koruyun. Uygunluk kazanacaksa bunu Fenerbahçe başaracaktır” diye konuştu.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası toplantısında açıklamalarda bulundu. Adana Demirspor maçı hakemi Ali Palabıyık hakkında sert sözler kullanan Koç, ezeli rakipleri Beşiktaş ve Galatasaray’a da yanıt verdi.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç’un açıklamaları şöyle;

BU MAÇ BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLAYDI

Sayın Dursun Özbek’e de teşekkür ediyorum. Oğlumla ilgili sağ olsun aradı, ilgilendi. Merak edilecek bir şey yok. Yalnızca bileği kırıldı, ameliyatını oldu. Hiçbir şeyi yok. Sağ olun, var olun. Bir dönüm noktasındayız ve daima bir arada gerçek kararları vermek zorundayız. Bugün bir maçı konuşacağız ancak yalnızca bu maçı konuşmayacağız. Bu maç bardağı taşıran son damlaydı. Şampiyonluk adayları ortasında en çok kırmızı alan kadroyuz. Ne idare, ne hoca sesini çıkarmadı. 3 maç art geriye 10 kişi kaldık, sesimizi çıkarmadık. Sivas-Galatasaray maçı 3 puan, Adana Demir – Fenerbahçe maçı 2 puan. Yalnızca iki maçta sonuca direkt tesir eden 5 puan. Bize operasyonlar daima şubat ayında yapılıyor. Ersun Yanal periyodu 22. haftada şampiyonluğun en büyük adayıyız. Sonraki 7 maçta 21 puanın 18’ini kaybediyoruz.

İYİ Kİ BU MHK GİTTİ

Önümüzde iki yol var. Bu iki yolu size birazdan anlatacağım. Bu iki yolu oyladık dün idarede. Karar 11’e 3 çıktı. Bu kararı da açıklayacağım. 90 dakikalık maçta hakem, yardımcılar ve VAR’ın bu kadar kritik durumda kabul edilemez hakem yanılgılarının yaşandığı kaç maç vardır? Bu hakem yanılgısıyla pahalandırılacak bir maç değildir. Niyet perspektifiyle değerlendirilmelidir. Uygun ki bu MHK gitmiştir. Gerçi MHK’lar gidip geliyor fakat değişen bir şey olmadığını görüyoruz.

ADANA DEMİRSPOR MAÇINDA YAŞADIKALRIMIZ AKIL ALIR ÜZERE DEĞİL

Mert Hakan’ın golü bize nazaran %100 goldür. Haydi diyelim ki ele çarptı, biz göremedik, VAR gördü. Lakin bu VAR penaltılarımızı göremiyor. Bu maçta yaşananlar olacak iş değil. Düşünsenize bu maç malum rakibimize olsa neler olurdu? N’Diaye diye bir oyuncu var. Hakem bu oyuncuya harikulâde bir tahammül gösterdiği için oyunu bitirmesi kelam konusu bile olamayacak olan bu isim maçı kartsız tamamladı. Onyekuru’nun Altay’a yaptığı net sarı karttır. Aslında rakibimiz bu maçın birinci yarısını 9 kişi bitirmesi gerekirdi. 9 kişi bitirmesi gereken maçı kimse kart görmeden bitirdi. Adana Demirspor maçında yaşadıklarımız akıl alır üzere değil. Tekrar söylüyorum, bu bir hakem yanılgısı değildir. Hakemin içgüdüsünde Fenerbahçe gol atar da kazanırsa algısı oluştuğu için veremiyor değil, vermiyor. Miha Zajc’ın son dakika durumu, yarı penaltı noktası. Fakat vermiyor, vermiyor değil; veremiyor!

 ÇİZİLEN ÇİZİGLER ORTASINDA 3 METRE FARK VAR

Belhanda zıplıyor, topa müdahalesi bile yok. Direkt olarak Samet’i düşürüyor. Daha konum bitmeden hakem devam diyor. Burada yaşananlar bir hakem yanlışı değil. Bir de yeni bir şey çıktı. Bariz gol atıyoruz, Ümraniye maçında da birebiri oldu. Çizilen çizgiler ortasında 3 metre fark var, yan hakem ofsayt bayrağı kaldırıyor. Hocamız bir defa bile hakemler hakkında konuşmadı. Birkaç maç sonrası hocaya dedik ki, ‘Ne yapıyorsun sen, çok net hakem yanılgıları var. Sen konuşmuyorsun’ Adam alışmamış, şaşırıyor bu duruma.

 

HAKEM HERHALDE PORTEKİZCE BİLİYOR

Bu arkadaş hakemliği bıraktıktan sonra özgeçmişinde “Ben Jorge Jesus’u oyundan attım” demek için attı herhalde. Türkçe ve İngilizce bilmeyen Fenerbahçe hocasına kırmızı kart veriliyor. Hakem herhalde Portekizce biliyor. Hocanın yaptığının bin katını yapmadan, saha içine girmeden çizgide beterini yapanların müebbet alması gerekiyor bu durumda. Fenerbahçe, yeniden bir Şubat ayında çok âlâ oynadığı bir maçta katliama uğramıştır.

5 PUANLIK TESİR BÜYÜK BİR ETKİDİR

Biz palavradan adalet istemiyoruz. Herkese uygulanacak bir adalet sistemi bize ziyadesiyle kâfi. Sivasspor maçı sonrası zati çürümüş ve kokuşmuş hakemlik müesesesinin futboldaki yolsuzluk evrakı budur. İki maçta olan 5 puanlık tesir, büyük bir tesirdir.

NEDEN GELMİYORSUNUZ?

Bir şampiyonluk adayı rakibimiz dün gece uyandı, biz de keyifle izledik. Biz lafa girmedikçe daha da agresifleştiler ve bizim de topa girmemiz için sesimi kullanarak görüntü yaptılar. 8 Mart’ta bir kümesi temizleyip kendi istedikleri hakemleri getireceklerdi. Bütün hakem imtihanlarını o periyot kaldırdılar. Biz bu türlü saçmalık olur mu diyerek bunu engelledik. Gelin televizyonda tartışalım dedik. Madem inanıyorsunuz, algı yapıyorsunuz. Neden gelmiyorsunuz?

HİÇ AĞZINIZI AÇTINIZ MI?

Murat Ilgaz, Fenerbahçe Kongre Üyesi dediler. Çabucak baktırdık, o denli bir şey çıkmadı. 40-45 yıldır futbolu takip ediyorum, ben hiç MHK ile külfeti olup MHK Lideri’ni değil de MHK Başkanvekili’ni amaç alan bir kulüp görmemiştim. Ben hayatımda algı ve manipülasyonu daima bir ağızdan bu kadar düzgün yapıp, TFF ve paydaşlarını baskı altına alabilen öteki bir topluluk görmedim! Lale Orta, MHK Lideri atandı. Fenerbahçeliymiş falan filan. E giden de Galatasaraylıydı, hiç ağzınızı açtınız mı? Biz açtık mı?

BİZİM BİR TANE YÜZÜMÜZ VAR

O topluluğun artık pompaladıkları şey, ‘Bitirmeyiz’ lafını ‘Ya ben onu ezkaza söyledim’ lafı tekraren pişiriliyor. Bizim bir tane yüzümüz var, özelde de genelde de tıpkı. Çıktılar, ‘PFDK Lideri, Fenerbahçe forması ile karar alıyor’ dediler. Bir toplantıda ilgili lider, ‘Siz niçin üstünüze alınıyorsunuz’ dedi. ‘Bizim ismimizi geçirdiğiniz her yerde üstümüze alınırız’ dedim.

KİM BU ADAM?

Esas suçludan biri Koray Gençerler olabilir. Kim bu adam? 2 sene önce önder gidiyorduk, Konyaspor maçında Pelkas mükemmel bir gol atmıştı. Ağzımız açık kalmıştı. Gole sevinirken, eli icat eden ve konumu iptal eden VAR’daki hakem. Bu sene tekrar Konyaspor maçı. Valencia aptalca bir hareket yapıyor lakin hakem görmüyor. Bana nazaran sarı kartla cezalandırılabilir. VAR’da yeniden Koray Gençerler

LİGDEN ÇEKİLME DİYE BİR ŞEY YOK

Biz figüran mı olacağız yoksa uzun vadeli çıkarlarımızı müdafaa ve ülke futbolunu temizleme ismine bugünlerden feragat mı edeceğiz bunun kararını vereceğiz. Ben kendi başkanlığımı feda etmeye hazırım. Ligden çekilme üzere saçma sapan bir şey yok. Sakın aklınızdan bile geçirmeyin.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu