Spor

Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Toplantısı başladı

Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Toplantısı başladı. Düzenlenen toplantıya Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Lideri Uğur Dündar, idare şurası üyeleri ve yüksek divan heyeti üyeleri iştirak gösterdi. Yüksek divan şurası üyelerinin ağır iştirak gösterdiği görüldü.

Uğur Dündar: “Hiçbir güç Cumhuriyetin 100. yılında şampiyonluğumuzu engelleyemeyecek”

Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Lideri Uğur Dündar, sarı-lacivertlilerin haklarını gasp etmeye çalıştıklarını söyleyerek, “Hiçbir güç Cumhuriyetin 100. yılında Fenerbahçe’mizin şampiyonluğunu engelleyemeyecek” dedi.

Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Toplantısı Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde devam ediyor. Toplantının başında Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Lideri Uğur Dündar açıklamalarda bulundu. Konuşmasında sarı-lacivertlilerin, operasyona tabi tutulduğunu aktaran Dündar, “Fenerbahçe’nin bir operasyona tabi tutularak 3 puanımızın katledilmesi ve peş peşe haksızlıklara uğraması benim yüreğimde de sizler üzere isyan hisleri oluşturdu. Nedenlerini çok düşündüm, bana nazaran neden ortada. 3 Temmuz’da Fenerbahçe’miz hangi nedenle kumpasa amaç olduysa, bu yıl da bu dönem başlangıcından beri çeşitli teşebbüslerle puanlarımız gasp edilmeye başlandı ve Fenerbahçe maksat tahtasına oturtuldu” formunda konuştu.

“Fenerbahçe’nin haklarını gasp etmeye çalışıyorlar”

Uğur Dündar, futbol sistemi içinde 3 Temmuz kalıntısı birtakım odaklar olduğunu tabir ederek, “Her Fenerbahçeli yürekten inanır ki Fenerbahçe dendiğinde akla Cumhuriyet gelir, akla Atatürk gelir. Fenerbahçe’yi engellemeye, Fenerbahçe’yi durdurmaya, Fenerbahçe’nin haklı puanlarını gasp etmeye çalışıyorlar. Fenerbahçe’ye sevdalılar, idaremizin ardında her vakitten daha fazla birlik ve bütünlük içinde dimdik durmalıyız. Ya bir ve bütün olacağız ya da amaç tahtasının ortasında durup çeşitli ataklara uğrayacağız. Fenerbahçe bir olup 3 Temmuz’da ne yaptıysa büyük gücünü tüm Türkiye’ye gösterdiyse bugünden itibaren de tıpkı gücü birlik ve kararlık içinde göstermelidir” diye konuştu.

“Hiçbir güç Cumhuriyetin 100. yılında Fenerbahçe’mizin şampiyonluğunu engelleyemeyecek”

Rakiplerinin yaptıkları provokasyonlara uzak durmaları gerektiğini söyleyen Dündar, açıklamasını şu tabirlerle tamamladı:

“Yönetimin göstereceği amaç doğrultusunda ilerlememiz gerekiyor. Bugün liderimiz Ali Koç tarihi bir konuşma yapacak. Birtakım görseller kullanacak. Uğradığımız haksızlıkları doküman ve imajlarla kimsenin itiraz edemeyeceği açıklıkla bilgilerinize sunacak. Bütün kumpaslara puanlarımızı gasp etme uğraşlarına açık açık sergilenen şuurlu operasyonlara hasılı Fenerbahçe’ye karşı her türlü teşebbüse karşın hepimiz kalben şuna inanıyoruz; hiçbir güç Cumhuriyetin 100. yılında Fenerbahçe’mizin şampiyon olmasını engelleyemeyecek.”

Burak Kızılhan: Fenerbahçe’nin emekleri hiçbir mana taşımıyormuş

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan, “Fenerbahçe’nin yarıştan koparılmak için neler yapıldığı konusunda fikirlerinizi alma günü. Perşembe akşamı onlarca örneğini yaşadığımız üzere taammüden bilerek yarıştan koparılması için atılan adımların nasıl hayata geçirildiğini en net formda gördük. Fenerbahçe’nin, kuruluş tüzüğünde yer aldığı biçimde Türk sporuna, gençlerine yaptığı yatırımlar, adımlar, verilen emekleri hiçbir mana taşımıyormuş” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Olağan Yüksek Divan Şurası Toplantısı, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştiriliyor. Genel Sekreter Burak Kızılhan, idare konseyi faaliyet raporunu okudu.

Bugünün farklı olduğunu söz eden Burak Kızılhan, “Bugün Fenerbahçe’nin yarıştan koparılmak için neler yapıldığı konusunda fikirlerinizi alma günüdür. Perşembe akşamı onlarca örneğini yaşadığımız üzere taammüden bilerek yarıştan koparılması için atılan adımların nasıl hayata geçirildiğini en net formda gördük. Fenerbahçe’nin, kuruluş tüzüğünde yer aldığı halde Türk sporuna, gençlerine yaptığı yatırımlar, adımlar, verilen emekleri hiçbir mana taşımıyormuş. Perşembe akşamı yaşananlar, verilen emeklere atak niteliğindeydi. Son 11-12 yıldır yaşadıklarımıza karşın rekabetten, yatırımdan, sportmen yetiştirmekten ve çabalamaktan vazgeçmedik. FETÖ, kulübümüze kumpas kurmaya çalıştı. Devletin kılcal damarlarına sızarak devletin rüzgarını ardına alarak Fenerbahçe’ye taarruz gerçekleştirildi. Liderimiz ve yöneticilerimiz mahpusa atıldı lakin biz geri adım atmadık. Maçtan sonra otobüsümüze yapılan taarruz faili meçhul sayıldı. Emeklerimiz çalındı. Tüm bunları Fenerbahçeliler dışında kimse sorgulamadı. Kimi bölümlerin gayretleri bitmedi. Kuruluş maksadımızdan ve değerlerimizden vazgeçmedik. Yalnızca sportif olarak değil, toplumsal ögelerde da insanımızı ilgilendiren her bahiste kayıtsız kuralsız devletimizin yanında olduk. Bugün ise o denli bir noktaya geldik ki her şeyi sorgular haldeyiz. Yetmedi mi, bitmedi mi bu düşmanlık, neden? Gerekli adımlar da atacağız. Yaptığımız açıklamada olduğu üzere kurulduğu günden beri hakkını emekle elde etmiş kulübün bir ve bütün olmanıza muhtaçlığı var. Formamızla alanda uğraş eden kimse, onları kollayın ve koruyun. Düzgünlük kazanacaksa bunu Fenerbahçe başaracaktır” diye konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu