Spor

Faruk Koca: Topluluk olarak zelzele bölgelerine katkıda bulunacağız

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7,7 şiddetindeki zelzele nedeniyle üzücü bir gün yaşadıklarını tabir eden Koca, “Acımız büyük. Allah vefat edenlere rahmet eylesin. Kalanlara sıhhat diliyoruz. Gelen bilgiler hasarın çok büyük olduğu tarafında. Ankaragücü topluluğu olacak bu sürece bütün katkılarda var olacağımızı söylüyoruz. Kızılay kan bağışı kampanyası başlattı. Lider, yönetici, topluluk, taraftar ve Türkiye’deki, bütün insanlara bu kampanyaya dayanak olunması davetini yineliyoruz. Bugün aslında hocamızla bir arada yaşanan süreci çok ayrıntılı bir biçimde anlatıp bilgilendirmek istedik lakin felaketten ötürü bunu uzun tutmak istemiyorum. Bugün bu sorunları konuşma günü değil. Ayrıntılarla ilgili ileriki vakitte acımız dindikten, yaralarımızı sandıktan sonra başlardaki bütün soru işaretlerine karşılık verecek formda basın toplantısı düzenleyeceğim. Bugün sırf bu fotoğrafı vermek için burada bulunuyorum. Bu fotoğrafın manası şudur, Ömer Erdoğan hoca bizi kırmadı, davetimize icabet ederek bizi çalıştırdı. Bizim kapımız her vakit Ömer hocaya açıktır” tabirlerini kullandı.

“1 YERLİ FUTBOLCUYLA GÖRÜŞÜYORUZ”

Erdoğan’ın istifası sonrası hiçbir teknik yöneticiyle görüşmediklerini vurgulaya Koca, “Yönetim seviyesinde hiç kimseyle görüşmedik. Daha hocamız burada, bunu ahlaki bulmadık. Hayat devam ediyor, kadro idmanlarını yapacak. Şu an yardımcı hocalarımızla, teknik heyetle bu süreç devam edecek. 3 tane transfer yaptık. 2 transfer hocamızın istediği libero ve kanattı. 1 tane de forvet aldık. Muhteşem Lig’de oynayan 1 yerli futbolcuyla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor” diye konuştu.

ÖMER ERDOĞAN: BÜSBÜTÜN BENİM KARARIMDI

Yaşanan faciadan dolayı derinden üzüldüğünü kaydeden Erdoğan, “Şu anki gündemle ilgili bir açıklama yapmamız çok gerçek olmaz. Evet kesin olarak misyondan ayrıldım. Liderimden ricada bulundum. Liderim ve idare konseyimiz beni ikna etmek için gayret gösterdiler lakin bir karar verildi. Bu kararı her 2 taraf için de güzel olması ismine verdim. Biz şayet bugün liderimizle, idare heyetimizle buradan helalleşerek ayrılabiliyorsak bu çok büyük bir fazilet ve karşılıklı sevgi ve hürmetten oluşan bir şey. Burada kimse makûs niyet aramasın, büsbütün benim kararımdı” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu