Spor

Alanyaspor’da Francesco Farioli’den istifa sorusuna yanıt

Spor Toto Üstün Lig’in 22. haftasında Sivasspor’u konuk eden Alanyaspor maçtan 3-0’lık skorla mağlup ayrıldı. Maç sonu düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Corendon Alanyaspor teknik yöneticisi Francesco Farioli, “Bu gün aslında skor nasıl oynadığımız çok net bir formda ortaya koyuyor. Görünüşe bakılırsa oyuncularımız bugün alana çok bağlı değillerdi. Alandan uzaklardı. Bu skor aslında bizim biraz daha şapkamızı önümüze koyup düşünmemize yardımcı olacaktır. En başta teknik sorumlu olarak ben, oyuncular ve kulüp olarak bizler bugünkü yenilgiden derslerimizi alıp önümüze bakmamız gerekiyor. Çok net bir halde öz tenkit yapmamız gerekecektir” dedi.

“Bu protesto dünyanın da sonu değil”

Sivasspor’un üçüncü golünün akabinde taraftarların ‘Farioli istifa’ biçiminde tezahüratlarına ait sorulan soruyu yanıtlayan Farioli, “Taraftarımız düzgün günde bizi alkışlarken, bu türlü bir günün akabinde bizi protesto etmekte, hislerini ortaya koymakta haklılar. Her şey uygun sarfiyat muvaffakiyet oyuncularındır. Makus vakitlerde da sorumlu benim. Bu futbolun bir kesimi. Teknik sorumlu olarak bu sorumluluğu üzerime alıyorum. Taraftarın bu türlü bir hakkı elbette var. Protesto edebilirler. Bu futbolun bir modülü çok üzülmeye gerek yok. Bunu bir ileti olarak alıyoruz. Ama bu protesto dünyanın da sonu değil” sözlerini kullandı.

“Bütçemiz geçtiğimiz yıllara nazaran çok daha farklı”

Bir gazetecinin, “İlk 5 ekip ile puan farkı açılınca futbolcularda bir rehavet oluşturmuş olabilir mi?” sorusunu da cevaplayan Farioli, “Evet, aslında söylemiş olduğunuz olay yanlışsız noktada. Zira birinci beşten uzaklaştık ama alt taraftan hala uzaklaşmış değiliz. Bizim oynadığımız futbol biran evvel sonucu alıp, muhtaçlığımız olan puanı alıp o inançlı bölgede kalmak ismine. Artık Alanyaspor yıllarca üst sıralar için gayret etti lakin bu yılki takım mühendisliğimiz büsbütün farklı. Biz hem genç oyuncularla oynamaya çalışıyoruz hem bütçemiz geçtiğimiz yıllara nazaran çok daha farklı. Bizim emelimiz bu sene biran evvel muhtaçlığımız olan puanları alıp inançlı bölgede kalmak olacak” formunda konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu