Spor

Abdullah Avcı, Galatasaray maçı öncesi ayrılığı bu sözlerle açıkladı

Süper Lig’in 23. haftasında Trabzonspor, deplasmanda Galatasaray ile karşı karşıya gelecek. Gayret öncesi Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmaya ait görüşlerini paylaşan deneyimli çalıştırıcı, “Öncelikle Galatasaray, bu yılın geçen sene bize benzeri gidişatına sahip. Puan ortalaması ve kulübün, Okan Hoca ve grubunun, taraftarın yakaladığı güç ile… Bilhassa içeride iştahlı ve dilekli oyunları ile kişisel oyuncu performansları var. Muhakkak bir oyun kalıpları var ve bunu en yeterli biçimde uygulamaya çalışıyorlar. Bununla birlikte de fırsatlar var. Zaafları da var. Biraz bu atak performansı, iştahları, baskıları… Bazen 7 şahısla geliyorlar. Bununla ilgili fırsatlar da var. Bununla ilgili çalıştık. Galatasaray’a burada baskıları yeterli yapmamız gerekiyor. Yeterli bir gruba karşı oynuyoruz. Bazen bu baskıları kıracaklar. Geçişlerde de durumu gerçek kurgulamamız gerekiyor. Kazanmak için geldik. Geçen dönemin şampiyonuyuz. Yarışın içinde tekrar olabilmek için talihimizi sonuna kadar deneyeceğiz” dedi.

‘Şiddetli bir halde tabir etti’

Djaniny’nin durumuna ait soruyu yanıtlayan Avcı, “Hayat her gün bir tecrübe gösteriyor. Her gün bu oyunun içinde yönetirken birçok şeyle karşılaşabiliyoruz. Kafilenin içerisindeki bir oyuncu, teknik olarak bir 11 oyuncusu… Geçen sene de şampiyonlukla birlikte çok kıymetli katkılar sağlamış, çok da özel bir oyuncu. Kulüpten ayrılma isteğini çok şiddetli bir halde tabir etti. Ben, bu kadronun teknik yöneticisiyim. Ben de teknik olarak bunun gerçek olmadığını söz ettim. Zira mevkiisel olarak eksiklerimiz var. Takım yapısı, planlama aslında bizi daima formasyonda da arayışlara itti. Djaniny, bu türlü bir direnç gösterince bundan sonrası idare şurasına aitti. İdare de bu türlü bir karar verdi. Trabzonspor Kulübü’nün menfaatleri doğrultusunda bir karar olduğuna bakacağız. Bu yaşadıklarımızdan neler çıkaracağız? Tekrar oyuna ve maça dönmek zorundayız” sözlerini kullandı.

Lahtimi tercihi sorulan Bordo-Mavililerin hocası, “Lahtimi de bizim geçen yıldan de takip ettiğimiz yetenekli bir oyuncu. Bazen bu maçlar fırsat olabilir. Son haftalarda güzel de çalışıyor. Tüm ekip da ona yardımcı olmaya çalışacak. Bu fırsatı inşallah Lahtimi ve başkaları de güzel kullanır” cevabını verdi.

Sosyal medyadan yaptığı paylaşım hakkındaki soruyu da yanıtlayan Abdullah Avcı, “Trabzonspor taraftarı her yerde var. Onlar inatlarıyla şampiyonluğu daima kovaladılar. İstanbul’da gördüğünüz üzere fırtına var. Hava koşulları makûs. Umarım alana da birebir formda yaşar bu ileti. Bu şekildeydi” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu