Haberler

Yakup Alkan ve Ahmet Eyüp Türkaslan’ın son telefon görüşmesi kahretti!

Depremde hayatını kaybeden Yeni Malatyaspor kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan ile birebir apartmanda oturan grup arkadaşı Yakup Alkan, sarsıntıdan çabucak evvel mukavelesini feshederek grup ayrılması sayesinde hayatta kalmasının öyküsünü Spor Arena’ya anlattı.

Enkazdan cansız vücudu çıkarılan yakın arkadaşı Ahmet Eyüp Türkaslan ile ortasında geçen son telefon görüşmesini de anlatan Alkan, başarılı file bekçisinin, oğlu Yusuf’a, “Seninle vedalaşamayacak mıyım?” dediğini söyledi.

Yakup Alkan’ın his yüklü açıklamaları şu biçimde:

“BAŞKAN İDMAN İÇİN ÇAĞIRDI, 20 SAATLE HAYATIM KURTULDU”

Psikolojim altüst oldu. 20 saatle hayatım kurtuldu. Ailemin de birebir biçimde. Mukavelemin feshedileceği aşikardı. O sırada görüşmelerimi yapıyordum. Sarsıntıdan bir gün evvelki gece Şanlıurfaspor’la anlaştım. Gece saat 01.30 üzere işim bitti ve “hayırlı olsun” dedik. Şanlıurfaspor’un lideri çok ısrar etti. Israr etmesi âlâ oldu çok şükür. Çarşamba günü maçları vardı. Şanlıurfaspor Lideri, “Bir iki gün grupla mutlaka antrenman yap ki çarşamba günü değerli bir maça gidiyoruz. Kesin gel yarınki egzersizde bulun” dedi.

“ŞANLIURFASPOR’LA ANLAŞMASAYDIM ORADA KALMAYA DEVAM EDECEKTİM”

Yeni Malatyaspor, Rizespor deplasmanından dönüyordu. Merhum Ahmet’in eşi de bizim konuttaydı. Eşimle birlikte bavulları hazırladılar. Yanımıza az bir eşya alıp biz oradan sabaha karşı 4-5 üzere otomobille yola çıktık. Urfa’da bize otel ayarlamışlardı, sabah 9-10 üzere gidip otelde kaldık. Daha konutumu tutmamıştım. Bu da birinci kere oluyor. 10 yıldır Futbol oynuyorum, 7 yıldır evliyim. Olağanda masraf bir ekiple anlaşır, konutu fiyat ondan sonra eşimi çocuğumu getirirdim. Birinci sefer plansız bir halde eşimi ve çocuğumu alarak gittim. Ben Urfa’ya vardım, birebir gece Zelzele oldu. Neler olup bittiğini öğrenmek için çabucak kaleci Ahmet’i aradım. Gruptan birkaç çocuk beni aradı ve “Abi sizin bina yıkılmış. Sen orada mısın?” dedi. Kimse oradan gittiğimi bilmiyordu. Mukavelemi feshetmiştim fakat kadro bulana kadar orada kalmaya devam ediyordum. Şayet Şanlıurfaspor’la anlaşmasaydım yeniden orada kalacaktım.

RAHMETLİ AHMET, OĞLUMA “SENİNLE VEDALAŞAMAYACAK MIYIM?” DEDİ

Rahmetli Ahmet’le telefonda konuşmuştuk. Oğlum Yusuf, Ahmet’i aradı. Oğlumu çok severdi. “Ben Yusuf’la vedalaşamayacak mıyım?” diyerek gülümseyerek konuşmuştu. Allah yerini cennet eylesin. Çok güzel çocuktu. Ortamızda 3 yaş vardı, bana “abi” sıkıntısı. Yanımızda uzanmaz, ayak ayak üzerine atmazdı. O kadar saygılı ve terbiyeli bir çocuktu. Sabah 7’de kalkardı ve tertipli yaşardı. Futbol topluluğunda gördüğüm ender insanlardandır.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu