Haberler

Vitor Pereira için skandal kelamlar: Becereksiz, aciz, felaket!

Corinthians’tan ayrılan ve olaylı bir biçimde grubun ezeli rakibi Flamengo’nun başına geçen Vitor Pereira, Brezilya’da tenkit oklarının maksadı oldu.

Vitor Pereira idaresindeki Flamengo, lgide âlâ bir performans sergilemesine karşın iki finalden boynu bükük ayrıldı. 28 Ocak’ta Brezilya Muhteşem Kupası maçında Palmeiras ile karşılaşan Flamengo, 1-0 öne geçtiği müsabakayı 4-3 kaybederek kupayı rakibine kaptırmıştı.

BİR FİNAL DAHA KAYBETTİ

Flamengo evvelki gece, Libertadores şampiyonu ile Copa Sudamericana şampiyonunu karşı karşıya getiren finalde Independiente del Valle ile karşı karşıya geldi.

Ekvador temsilcisi 69. dakikada bulduğu golle 1-0 öne geçti. 88. dakikada 10 kişi kalan Independiente, kalesini gole kapatarak alandan 1-0 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Flamengo, Vitor Pereira idaresinde çıktığı ikinci final maçında da kupayı kazanma başarısı gösteremedi.

DOMENEC TORRENT BENZETMESİ

Brezilya’da yayın yapan UOL da Vitor Pereira’nın performansına sert tenkitler getirdi. Müelliflerden Paulo Vinicius Coelho, Flamengo’yu tahlil ederken bir periyot Flamengo’yu çalıştıran Galatasaray’ın eski teknik yöneticisi Domenec Torrent’e de değindi.

Coelho köşesinde; “Vitor Pereira’nın Flamengo’su yüzde 25 kaybetme oranına sahip. Bu yalnızca Domenec Torrent periyodundaki yüzde 26’dan sonra en berbat oran” sözlerine yer verdi.

Bir öbür muharrir Renato Maurício Prado ise, “Şimdiye kadar çok sefer yazdım. Flamengo’nun döneme felaket bir başlangıç yapmasının sebebi aciz futbol departmanıdır” tabirlerine yer verdi.

Prado ayrıyeten, Vitor Pereira idaresindeki Flamengo bir kere bile sahiden uygun oyun oynayamadığını savundu.

VITOR PEREIRA’DAN ALKIŞLANACAK HAREKET

Fenerbahçe’nin Eski Teknik Yöneticisi Vitor Pereira’nın çalıştırdığı Flamengo’da teknik heyet ve futbolcular, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için yaklaşık 30 milyon lira bağışladı.

Vitor Pereira, Türkiye ve Suriye’de yaşanan zelzelenin akabinde Brezilya’da bağış toplanmasına öncülük etti.

Brezilya’da yayın yapan Fanaticos Haber sitesinde yer alan habere nazaran, Flamengo yöneticileri, futbolcular, teknik heyet ve Vitor Pereira, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için 8 milyon Brezilya reali (30 milyon TL) toplamıştı.

Öte yandan Flamengo ve Al Ahly’nin karşılaştığı çabayı Brezilya grubu 4-2 kazanırken Vitor Pereira hiçbir golde sevinç yaşamadı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu