HaberlerSpor

Üstün Lig fikstürü belirlendi! Gözler Türkiye Futbol Federasyonu’nda…

10 farklı vilayette toplam 13 milyon kişilik bir coğrafyayı etkileyen asrın felaketi, Türkiye Futbol Federasyonu’nda kriz masası kurulmasına neden oldu. Geçtiğimiz hafta Muhteşem Lig, 1. Lig, 2. ve 3. Lig kulüp temsilcileriyle biraraya gelip, görüş ve teklifleri dinleyen TFF idaresi değerli kararlar almaya devam ediyor. Harika Lig’den Hatay ve Gaziantep’in yanı sıra alt liglerdeki kimi ekiplerin çekilme taleplerini onaylayan Mehmet Büyükekşi ve grubu, dönemin geri kalan kısmını organize etmeye başladı.

4 BÜYÜKLER SEFERBER OLDU

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor… Türk sporunun devleri, öteki kulüpler üzere felaketin yaşanmasının çabucak akabinde harekete geçti. Afetzedelere yardım elini uzatmak için adeta seferber olundu. Yeri geldi, ezeli rakipler sarsıntı bölgesine en güzel halde dayanak olmak için ortak hareket etti. Türk sporunun 4 devi, afetzedeler için ortak bir projeyi daha hayata geçirmek için kolları sıvadı.

 

ORTAK FORMA PLANI

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor, Kulüpler Birliği toplantısında ortak bir forma tasarlayıp satışa sunma planını masaya yatırdı. Bu özel formadan elde edilecek tüm gelirin, sarsıntıdan etkilenen vatandaşlarımız için kullanılacağı belirtildi.

İLK TARİH 28 ŞUBAT SALI

Maç planlama departmanının hazırladığı programları inceleyen TFF idaresi, birinci tarih olarak 28 Şubat Salı gününü takvime aldı. Bu tarihte, 6 Şubat’ta ertelenen Fenerbahçe – Konyaspor, Ümraniyespor – Adana Demirspor ve Giresunspor – Kayserispor maçlarının oynatılması planlanıyor. Bugün oynanması gereken fakat ikinci sefer ertelenen Beşiktaş-Antalyaspor maçının da tıpkı güne dahil edilmesi bekleniyor.

OHAL BÖLGESİ KRİTİK

TFF idaresi Harika Lig’in 24. haftasını da planlamış durumda. 3-4-5-6 Mart döneminde oynatılması planlanan maçlar için şimdi resmi duyuru yapılmadı. Yaşanan büyük afet nedeniyle başta kolluk kuvvetleri olmak üzere tüm resmi kurumlarla da bağlantı sürüyor. Sarsıntı coğrafyasındaki 10 vilayette OHAL ilan edilmiş olması, güvenlik, ulaşım, sıhhat hizmetleri nedeniyle birçok kuruma yük bindirmiş durumda.

TFF’NİN HASSASİYETİ

TFF idaresi, Harika Lig ve alt liglerdeki maçları oynatırken, ilgili kurumlara ekstra mesai yaratmamak ismine hassasiyet gösteriyor. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması durumunda, 24. hafta maç programının birkaç gün içinde açıklanması planlanıyor.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu