HaberlerSpor

UEFA, Trabzonspor’un Basel maçı için kararını verdi

Deprem felaketinin yaşandığı bölgeye yönelik yardımlarını sürdüren Trabzonspor’un Avrupa Konferans Ligi’nde oynaması planlanan Basel maçının akibeti de aşikâr oldu.

KONTEYNERLAR YOLA ÇIKTI

Trabzonlu Cemal Kalyoncu’nun sahibi olduğu Kalyon İnşaat, 1500 yataklı ve dizaynları yapılmış konteynerları Trabzon’dan sarsıntı bölgesine gönderdi.

Tırlara yüklenen konteynerların, kısa vakitte acil gereksinim duyulan kentlere ulaşacağı belirtildi. Öte yandan kentteki Hamamizade İhsan Beyefendi Kültür Merkezi yardımlarla dolup taşarken, acil muhtaçlık gereçleri tertipli olarak sarsıntı bölgesine yollanıyor.

TAKIM OTOBÜSÜ DE BÖLGEYE GÖNDERİLDİ

Deprem sonrası birinci olarak TS Club depolarındaki tüm kışlık eserleri (bere, atkı, mont, battaniye, eldiven…) tırlarla bölgeye gönderen Trabzonspor Kulübü, dün 1 tır gereksinim materyalinin yanı sıra kadro otobüsünü de bölgeye yolladı. –

20 dereceye kadar sağlam uyku tulumunun yanı sıra su ve besin hususlarının yüklendi 1 tır ve otobüs, Malatya’da bulunan AFAD uyum merkezine ulaştı. Grup otobüsü, valilik uyumuyla bölgede tahliyelerin yapılması maksadıyla kullanılacak. Trabzonspor İdaresi, toplamda 50 çocuk için altyapı tesislerinin hazırlandığını ve depremzede çocukların tüm gereksinimlerinin burada karşılanacağını açıklamıştı.

10 GÜN UZUNLUĞUNDA 500 BİN EKMEK

Trabzon Fırıncılar Odası, sarsıntı bölgesinde yaşanan ekmek kasveti nedeniyle harekete geçmişti. 10 gün boyunca afetzedelere toplamda 500 bin ekmek gönderilecek. Trabzon’daki ekmek fırınları gece gündüz çalışırken, her gün tırlarla ortalama 50 bin ekmek yollanıyor. Yalnızca fırınlar değil, meslek liseleri de daima ekmek üretimi yapıyor.

YABANCILARDAN TAKVİYE ÇAĞRISI

Uğurcan Çakır başta olmak üzere Trabzonspor’un yerli yıldızları bağış kampanyalarına dayanak verirken, yabancı oyuncular da devrede. Visca, Siopis, Vitor Hugo, Denswil, Trezeguet üzere isimler, toplumsal medya hesapları üzerinden kendi vatandaşlarına davette bulunuyor ve Türkiye’deki kampanyalara takviye verilmesini istiyor.

UEFA, BASEL MAÇI KARARINI VERDİ

Trabzonspor’un, ülkemizde yaşanan zelzele felaketi sonrası Konferans Ligi’ndeki Basel maçını oynayıp oynamayacağı ise net değildi. Mevzuyla ilgili lider Ahmet Ağaoğlu’ndan açıklama geldi. Ağaoğlu, “UEFA ile yapılan görüşmelerde, Trabzon’da bir sorun yaşanmadığı ve zelzeleden direkt olarak etkilenen vilayetlerden biri olmadığı için Basel müsabakasını oynayacağımız söylendi” dedi. Bordo-Mavililer, 16 Şubat Perşembe akşamı saat 20.45’te Basel’i Akyazı Stadı’nda konuk edecek.

Tüm gelirler afetzedelere…

Deprem felaketi sonrası yardım için seferber olan ve muhtaçlık gereçlerini kentte belirlenen noktalara götüren Trabzonlu futbolseverlerin, bu müsabakaya ağır ilgi göstermesi, maçtan elde edilecek tüm gelirlerin de afetzedelere gönderilmesi planlanıyor.

TAKIM BUGÜN TOPLANIYOR

Bordo-Mavililer, bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde toplanacak. Trabzonspor, akşam saatlerinde yapacağı idmanla 16 Şubat’taki Basel maçının hazırlıklarına start verecek. İdman öncesi sarsıntı felaketi nedeniyle teknik yönetici Abdullah Avcı’nın ve futbolcuların, tekrar takviye davetinde bulunmaları bekleniyor. Hem Abdullah Avcı’nın hem de oyuncuların, bağış kampanyalarına yüklü ölçüde katkı sağladıkları öğrenildi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu