Haberler

Transfer yasağı kaldırılan Eskişehirspor, iki futbolcuyla kontrat imzaladı

TFF 3’üncü Lig takımlarından Eskişehirspor’un borçları nedeniyle 7 periyottur bulunan transfer yasağı dün akşam saatlerinde kaldırıldı.

Yönetim, alacaklı oyuncularıyla görüşerek ‘borcu yoktur’ yazısı alırken, 2016-2017 döneminde eski oyuncusu Erkan Zengin’i transfer ettiği Trabzonspor’a olan yaklaşık 6 milyon liralık borcu da nakit olarak ödedi. Transfer yasağının kalkmasının akabinde Eskişehirspor 4 yıl ortadan sonra birinci transferini gerçekleştirdi. Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde düzenlenen imza merasimine Eskişehirspor eski Lideri Nebi Hatipoğlu ve Eskişehirspor Lideri Erkan Koca katıldı.Törende orta saha oyuncusu Serdar Sudun ve sağ bek Tufan Kelleci ile 1,5 yıllık kontrat imzalandı.

Eskişehirspor Lideri Erkan Koca, “Başkanımıza transfer masraflarını üstlendiği için çok teşekkür ediyoruz. 2008 yılında sizle bir arada Eskişehirspor, Harika Lig’e çıkmıştı. Biz o vakit tribündeydik. Tribün liderliği yapıyorduk, tribünün önde gelen isimlerindendik. İnşallah Allah bana da, idare şurasına da bu başarıyı nasip eder” dedi.

Transfer masraflarını karşılayan Eskişehirspor eski liderlerinden Nebi Hatipoğlu ise “Yıllardır kangren olmuş transfer tahtasının açılamaması durumu dün prestijiyle sona erdi. Eskişehirspor bugün hak etmediği yerde, 3’üncü Lig’de. Buradan artık daha tabana vuramayız. Düşebileceğimiz en makûs noktaya geldik. Esasen bir sıçrama yapmamız için tabanı görmemiz lazımdı. Bence 3’üncü Lig de bizim dibimizdir. Buradan itibaren artık bir çıkış noktasına geçeceğiz. İnşallah, Eskişehirspor için bu bir dönüm noktası olacak ve Eskişehirspor, Harika Lig’e yanlışsız olan serüvenine bugün başlayacak” diye konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu