HaberlerSpor

Trabzonspor’da Basel maçı öncesi manalı koreografi

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde temsilcimiz Trabzonspor, Son 16 Play-Off Tipi maçında Basel’i konuk ediyor. Ülkemizde yaşanan sarsıntı felaketi, müsabakanın havasını futboldan çok daha manalı bir noktaya taşımış durumda.

TÜM TÜRKİYE TEK YÜREK

Türk futbol dünyası sarsıntı felaketi sonrası kuvvetli biçimde bir ortada olmaya çalışıyor. Gelirinin depremzedelere bağışlanacağı Basel maçı için tüm Türkiye’den tüm grup taraftarları Akyazı’ya akın etti.

Eşsiz bir dayanışmanın yaşandığı futbol dünyasında TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ, Kayserispor Lideri Ali Çamlı, Eyüpspor Lideri Murat Özkaya ve birçok kulübün temsilcisi dayanak için Trabzon’a geldi.

EN MANALI KOREOGRAFİ

Akyazı’da maç önü koreografisinde de zelzele felaketine ait ileti hakimdi. Yaşanan sarsıntı felaketine ait birçok bildiri, maç önü koreografisinde yer buldu.

Bu felakete kayıtsız kalmayan ülkelerin bayraklarının yer aldığı baretle bir arama kurtarma çalışanının kucağında bir bebek resmedilirken enkaz imajının altından çıkan güçlü bir elin Türk bayrağını tutuşu da görselleştirildi.

Koreografinin gerisinde ise, “Hep birlikte olacağız, yaralarımızı saracağız” bildirisine yer verildi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu