HaberlerSpor

TFF’den ertelenen maçlarla ilgili açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), liglerde ertelenen maçlarla ilgili açıklama yaptı.

TFF’den yapılan açıklamada, “6 Şubat Pazartesi günü, Spor Toto Muhteşem Lig’de oynanması gereken Ümraniyespor-Adana Demirspor, Fenerbahçe-Konyaspor, Giresunspor-Kayserispor karşılaşmaları ile birebir tarihte Spor Toto 1. Lig’de oynanması gereken Eyüpspor-Bodrumspor karşılaşmasının yaşanan zelzele felaketi nedeniyle ertelenmesine karar verilmiştir. Ertelenen bu karşılaşmaların oynanacağı tarihte futbolcu uygunluğu açısından Futbol Karşılaşma Talimatı’nın 18. hususu kararları geçerlidir.

(1) Erteleme karşılaşmalarına, sırf ertelenen karşılaşmanın oynanması gereken tarihte kulüplerde tescilli olan futbolcular katılabilir.

(2) Ertelenen karşılaşmanın oynanması gereken tarihte cezalı yahut idari önlemli olup da, erteleme karşılaşmasının oynanacağı tarihte cezası infaz edilmiş olan bireyler, erteleme karşılaşmasına katılabilirler.

(3) Ertelenen karşılaşmanın, oynanması gereken tarihte karşılaşmaya katılmaya hakkı olan bireyler, erteleme karşılaşması tarihinde cezalı yahut idari önlemli ise erteleme karşılaşmasına katılamazlar.

Bununla birlikte 8 Şubat Çarşamba günü oynanması gereken TFF 2. Lig’in 24. hafta karşılaşmaları ile Spor Toto Harika Lig ve Spor Toto 1. Lig’in 24. haftaları ve TFF 3. Lig’in 22. haftası da dahil olmak üzere profesyonel liglere ait fikstürün tekrar düzenlenmesi nedeniyle bu karşılaşmaların erteleme karşılaşması kapsamında olmadığı ve futbolcu uygunluğu açısından Futbol Karşılaşma Talimatı’nın 18. hususu kararlarının uygulanmayacağı konusunda bilgi ve gereğini rica ederiz” denildi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu