HaberlerSpor

TFF resmen açıkladı! Hürmet duruşu, siyah kol bandı…

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık yıkıcı zelzeleler nedeniyle Türkiye yasa boğulmuştu. Tüm spor faaliyetleri ertelenirken dünyadan da takviye ve yardım bildirileri gelmişti.

Cumartesi ve pazar maçlar var

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 24. hafta maçlarını 3-4 Mart tarihine ertelemişti. 23. haftada oynanmayan Fenerbahçe-Konyaspor ve Giresunspor-Kayserispor müsabakalarının da 25 Şubat’ta oynanacağı açıklanmıştı. TFF, Taksim saldırısı nedeniyle daha evvel oynanmayan ve 14 Şubat’a ertelenen Beşiktaş-Antalyaspor uğraşının de 26 Şubat’a alındığını duyurmuştu.

Siyah kurdele…

TFF’den bugün bir açıklama daha geldi. TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, “Ülkemizde 06.02.2023 tarihinde yaşanan zelzele felaketi nedeniyle hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın anısına, 25 Şubat – 6 Mart 2023 tarihleri ortasında oynanacak olan tüm profesyonel karşılaşmalar öncesinde 1 dakikalık hürmet duruşunda bulunulacaktır. Ayrıyeten dileyen kulüplerimiz siyah kol bandı ve/veya siyah kurdele takabilecektir” tabirleri kullanıldı. 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu