Haberler

TFF Lideri Büyükekşi açıkladı! İşte ligden çekilme talebi reddedilen kulüpler

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği ile bir ortaya geldi. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan lider Büyükekşi, liglerin 3-4 Mart tarihlerinde başlaması konusunda mutabık kalındığını belirtirken, ligden çekilecek grupları da açıkladı.

Mehmet Büyükekşi’nin açıklamaları şöyle:

“2. Lig Kırmızı Küme’de Adıyamanaspor ve Diyarbekirspor ligden çekildi, İskenderunspor’un bir talebi olmadı. Tekrar 2. Lig’den Şanlıurfaspor ve Amedspor lige devam edecekler. 3 Lig 2. Küme’de Kahramanmaraşspor ligden çekiliyor. Tekrar 3. Lig 3. Küme’de Osmaniyespor ve Malatya Argavunspor ligden çekiliyor.

3 KULÜBÜN TALEBİ REDDEDİLDİ

Bazı kulüplerimiz Sivas Belediyespor, Niğdespor ve Tarsus İdmanyurdu üzere kulüplerimizin talepleri oldu. Evvelki gün kamuoyuna açıkladıK. TFF idare heyeti olarak aldığımız bir karar var. Devletimiz 10 vilayette inanılmaz hal kanununu uyguladı. Harika hal uygulanan vilayetlerdeki çekilme taleplerini olumlu karşıladık. İnanılmaz hal uygulanmayan vilayetlerin taleplerini reddettik. Bu kulüpler ligin son sırasında yahut son 2-3 sırasında olan kulüpler. Onları alışılmış ki reddettik.

“HAK KAYBI OLMAYACAK”
Ligden çekilmek isteyen grupların taleplerini onayladıklarını söyleyen Büyükekşi, “Çekilen kadrolar hak kaybı olmadan önümüzdeki dönem bulundukları liglde devam edecekler. Rastgele bir küme düşme kelam konusu olmayacak. Önümüzdeki idare konseyi toplantısında da kümede kalma sayısını belirleyeceğiz” dedi.

Tesisleri kullanılamaz hale gelen kadrolar da olduğunu belirten Büyükekşi “Kulüp binaları yıkılan İskenderunspor, Amedspor, Karaköprüspor ve Şanlıurfaspor’un maçları belirli bir mühlet öbür bir kentte oynama talepleri var. Bunları da değerlendireceğiz. Bunun dışında Amedspor, Şanlıurfaspor ve Karaköprüspor’un Antalya’da kamp yapma talepleri var. Elimizden gelen takviyesi vermek için gayret sarf edeceğiz.” diye konuştu.

“LİGLERİ HAZİRAN AYI BAŞINA KADAR BİTİRMEK İSTİYORUZ”
Çekilen ekiplerin gerisinde oluşacak tabloyu pahalandıran Mehmet Büyükekşi “2. ve 3. ligleri Haziran ayı başına kadar bitirmek istiyoruz. OHAL ilan edilen vilayetlerde çekilme taleplerini olumlu karşıladık. OHAL olmayan vilayetlerdeki talepleri ise reddettik” tabirlerini kullandı. (BeIN Sports)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu