Haberler

Snejijder canlı yayında açıkladı! ‘Bir ekip Türkiye-Suriye pazubandını takmayı reddetti’

SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU

Hollanda’da geçen hafta oynanan futbol maçlarında Kahramanmaraş merkezli ve 10 vilayet ile Suriye’yi etkileyen sarsıntıda hayatını kaybedenler için hürmet duruşunda bulunulması kararı alınmıştı. Hollanda Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, “Düşüncelerimiz, Türkiye ve Suriye’deki yıkıcı sarsıntılardan etkilenen herkesin yanında.” sözü kullanıldı.

‘BAŞINIZ SAĞ OLSUN KALBİMİZ SİZİNLE’

Hollanda’da birçok kulüp depremzedeler için harekete geçti. Bunlardan FC Dordrecht, Willem II deplasmanında alana zelzelede hayatını kaybedenler için Türkçe olarak ”Başınız sağ olsun, kalbimiz sizinle” pankartıyla çıktı.

ŞAŞIRTAN OLAY

Ayrıca tüm grupların kaptanları Türkiye ve Suriye bayraklı pazubantlarıyla maça çıkmıştı, bir ekip hariç… Şaşırtan olayın ayrıntılarını Sneijder açıkladı.

PAZUBANDINI BURAK YILMAZ DA TAKTI

Fortuna Sittard forması giyen Burak Yılmaz da Emmen ile yapılan müsabakaya ülkemizde yaşanan sarsıntı felaketine takviye iletisi içeren kaptanlık pazubandıyla çıktı.

OĞUZHAN: ‘TÜRKİYE İÇİN DUA ET’

Oğuzhan Özyakup attığı gol sonrasında yaşanan zelzeleler nedeniyle güç günler geçiren ülkemize bildiri gönderdi. Deneyimli futbolcu, ‘Pray for Turkey’ (Türkiye için dua et) yazılı tişörtü kameralara göstererek farkındalık oluşturdu.

SNEİJDER TV’DE AÇIKLADI

Hollanda’da bir TV programında yorumculuk yapan Galatasaray’ın eski yıldızı Wesley Sneijder, Ajax’ın pazubandı kararıyla alakalı bir açıklama yaptı.

SNEİJDER: BİR EKİP PAZUBANDINI TAKMAYI REDDETTİ

Geçtiğimiz hafta sonu, Galatasaray’ın eski yıldızı Wesley Sneijder ile arkadaşı Tarık Divarcı’nın teşebbüsleriyle Hollanda’daki tüm kulüp kaptanları alana Türkiye ile Suriye bayraklarının ve takviye bildirisinin bulunduğu bir pazubandıyla çıktı. Ama bir kadro bunu kabul etmedi.

DUSAN TADİC PAZUBANDINI TAKMADI

Hollanda futbolunun en büyük kulüplerinden biri olan Ajax’ın kaptanı Dusan Tadic, Cumartesi akşamı RKC Waalwijck ile oynanan maça, öbür ekiplerin tersine Türkiye ile Suriye bayraklı pazubandıyla çıkmayı reddetti.

‘GÖRMENİZ İÇİN PAZUBANDINI GETİRDİM’

Sneijder, “İzleyicilerimizin görmesi buraya geçen hafta sonu Eredivisie’deki tüm kaptanların giydiği bir pazubandı getirdim,” diye açılıyor.

‘BİR KULÜBÜN KAPTANI DIŞINDA HERKES TAKTI’

“Bir kulübün kaptanı dışında herkes Suriye ve Türkiye’deki depremzedelere dayanak için o bandı taktı. DHSC’de kulüpten arkadaşım Tarık Divarcı’nın başlattığı çok hoş bir teşebbüs. Benden onu desteklememi istedi ve ben de yaptım.”

‘FORMA GELİRLERİ DEPREMZEDELERE GİDECEK’

“Bunu herkes taktı ve kaptanlar da formalarını bağışladı. Bu formaların müzayedesinden elde edilen gelirin tamamı Giro 555’e (Yardım kampanyası) gidecek. Her şey yolunda giderse müzayede hafta sonunda açılacak”

‘CLASIE İŞBİRLİĞİ YAPMAK İSTEYEN BİRİNCİ KİŞİYDİ’

Sneijder bilhassa AZ kaptanı Jordy Clasie’nin tutumuna vurgu yaptı, ‘Clasie, çabucak işbirliği yapmak isteyen birinci kişiydi. Ancak Clasie zati her vakit yardıma muhtaç beşerlerle ilgilenir. Bu durumda da çabucak harekete geçti.’

VAN DER MEYDE: ‘‘NEDEN BU TÜRLÜ YAPTIKLARINI ANLAMADIM’

Programın bir başka yorumcusu olan eski futbolcu Andy van der Meyde ise ‘Ajax o bandı takmak istemeyen tek kulüptü, değil mi? Bence bu özel bir durum. Şayet bu kadar büyük bir kulüpseniz, o kampanyaya katılmanız gerektiğini düşünüyorum. Bunu desteklediğini göstermelisin. Neden bu türlü yaptıklarını anlamadım.’

SNEİJDER: ‘AJAX İDARESİNİN KARARIYMIŞ’

Sneijder, Ajax’ın kararıyla ilgili kelamlarına şöyle devam etti, ‘Bu idarenin bir kararıydı zira kendileri bir aksiyon alacakmış. Aksiyonlarının ne olduğunu bilmiyorum ancak biz bandı takan kaptanlara bakmalıyız. 17 kulüp katıldı ve bunun için çok minnettarız. Tahminen de hala Ajax’ta formasını bağışlamak isteyen oyuncular vardır” dedi.

FORMA YERİNE MONTUNU VERDİ

Hollanda Ligi takımlarından AZ Alkmaar’ın kaptanı Jordy Clasie, formasının Türkiye’deki depremzedeler için açık artırma ile satılacağını ve onun yerine montunu verebileceğini minik taraftara anlattı. AZ Alkmaar’ın kaptanı Jordy Clasie formasını Türkiye için sakladı Montunu verdi. 31 yaşındaki deneyimli futbolcu, minik taraftara “Bu formayı sana veremeyiz. Türkiye’ye yardım edeceğiz. Şayet istersen forma yerine sana montumu verebilirim. İster misin bunu? Ne dersin?” kelamları söyledi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu