Haberler

Sivasspor ile Kayserispor depremzedeler için yardım maçı oynayacak

6 Şubat Pazartesi sabahı saat 04:17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24’te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen iki zelzele, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya ve Kilis’te büyük yıkıma yol açtı. Sarsıntı felaketinin akabinde spor topluluğu da adeta tek yürek oldu ve depremzedeler için yardım kampanyası başlattı.

“İnşallah bir an evvel bu berbat günler geride kalır”
DemirGrup Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay da değerli açıklamalar yaptı. Başarılı hoca, “Deprem felaketinden ötürü hayatını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Grubumuzda yer alan Ayhan Hoca’nın da akrabaları vefat etti. Ayhan Hoca ile devamlı konuşuyorum, kendisi şu anda Hatay’da. İnşallah bir an evvel bu berbat günler geride kalır” dedi.

“Ayrılan oyuncuları takımımızda düşünebiliriz”
Deprem sonrası hiçbir oyuncunun gruptan ayrılma talebinde bulunmadığını açıklayan tecrübeli çalıştırıcı “Deprem felaketinden sonra kadromuzdan ayrılmak isteyen oyuncumuz olmadı. Yalnızca Max Gradel ailesini Fildişi’ne göndermek istedi, direkt İstanbul – Fildişi Kıyıları uçuşuyla ülkesine gittiler. Hatayspor ve Gaziantep FK’dan ayrılan oyuncuları takımımızda düşünebiliriz. Zira bu arkadaşlarımızın da hayatını sürdürebilmesi için futbol oynamaları gerekiyor” yorumunu yaptı.

“Kayserispor ile depremzedeler için maç yapacağız”
Kayserispor’la depremzedeler için bir yardım müsabakasına çıkacaklarını duyuran Çalımabay “Kayserispor’dan yardım kampanyası için bir maç talebi oldu. Biz de bu talebi kabul ettik. Kayserispor ile depremzede kardeşlerimiz için yardım maçı yapacağız” tabirlerini kullandı.

“Gün birlik günü”
Milletce bir ortada olmamız gerektiğinin iletisini veren Sivasspor Teknik Yöneticisi “Ülke olarak çok güç günlerden geçiyoruz. Bu günlerde birlik beraberlik içerisinde olmamız lazım. Bizler de futbol dünyasının içinde yer alan beşerler olarak elimizden geleni yapacağız. Gökhan Zan ve Volkan Demirel ile görüştüm. Onlar da bu süreçte ellerinden geleni ziyadesiyle yaptılar. Gün birlik günü” açıklamasında bulundu.

(Radyospor)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu