Haberler

Sergio Ramos, İspanya Ulusal Ekibi’ni bıraktığını açıkladı

Sergio Ramos’un İspanya Ulusal Kadrosu mesleği resmi bir açıklama ile sona erdi. Deneyimli oyuncu, ulusal kadroda kapıların kendisine kapanması sonrası bu alandaki mesleğini noktaladığını açıkladı.

DÖNÜŞÜ GÜNDEME GELMİŞTİ

İspanya Ulusal Ekibi’nde Luis Enrique’nin gidişi sonası misyona gelen Luis de la Fuente’nin Sergio Ramos’u takıma dahil edebileceği belirtiliyordu. Ancak bu beklentinin gerçekleşmeyeceği ortaya çıktı.

Sergio Ramos hakkında açıklamalar yapan De la Fuente, herkesin ulusal ekibe dönüş için fırsatı olduğunu belirterek açık kapı bırakmıştı. Ancak sonrasında De la Fuente, Sergio Ramos’un ulusal ekipteki geleceğine ait kararını verdi.

O TELEFON GÖRÜŞMESİ SON OLDU

Sergio Ramos, De la Fuente ile yaptığı telefon görüşmesinin ayrıntılarını paylaştı.

De la Fuente’nin kendisine; mesleği ne formda devam ederse etsin bundan bağımsız olarak kendisinin ulusal kadroya çağrılmadığını ve çağrılmayacağını aktardığını belirten Ramos, bu görüşme sonrasında ulusal kadro mesleğini noktaladığını açıkladı.

MODRIC, MESSI, PEPE…

Sergio Ramos’un ulusal kadrosu bıraktığına ait yayınladığı metinde yaşına karşın ulusal ekipler seviyesinde meslekleri devam eden isimlerle de örneklendirildi.

Yaptığı yazılı açıklamada Sergio Ramos, “Genç olmak ya da gereğince genç olmamak, bir fazilet ya da bir kusur değil. Yalnızca bu, performans yahut yetenekle ilgisi olmayan bir özellik. Modric’e, Messi’ye, Pepe’ye hayranlıkla ve imrenerek bakıyorum. Özlerine, geleneklerine, futbollarındaki pahalara ve adaletlerine… Ne yazık ki benim için o denli olmayacak zira futbol her vakit adil değil ve futbol, asla yalnızca futbol değil” sözlerini kullandı.

SON 55 YILDAKİ EN GENÇ OYUNCU OLMUŞTU

Sergio Ramos, 26 Mart 2005’te İspanya A Ulusal Ekibi formasını Çin ile oynanan hazırlık maçında giymişti. 18 yıl 361 günlükken bu formayı giyen Sergio Ramos, son 55 yılda İspanya Ulusal Kadrosu forması giyen en genç oyuncu olmuştu. Daha sonra bu unvan, 1 Mart 2006’da Cesc Fabregas tarafından elinden alınmıştı.

İspanya A Ulusal Ekibi ile toplam 180 maça çıkan Sergio Ramos; 2010 Dünya Kupası, 2008 ve 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda zafere ulaşan ülkesinin kıymetli kesimlerinden biri olmuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu