HaberlerSpor

Sergio Oliveira’dan Zaniolo yorumu: Premier Lig’i reddetti

İtalyan gazetesi Corriere dello Sport’a bir röportaj veren Galatasaray’ın Portekizli futbolcusu Sergio Oliviera, Roma’dan kadro arkadaşı olan Nicolo Zaniolo’nun transferini kıymetlendirdi.

‘Nicolo yanlışsız bir tercih yaptı. Burada eğlenecek ve kendini geliştirecektir.’ diyen Oliviera, ‘Başta Zaniolo’nun buraya transfer olacağını bilmiyorum lakin onun Galatasaray’a geleceğini öğrendiğimde çok keyifli oldum. Hem bizim hem de onun için.’ kelamlarını kullandı.

‘Galatasaray’daki performansıyla İtalya Ulusal Takımı’na seçilecektir’
‘Roma’da yaşadığı devrin akabinde, burada tekrar kendini bularak yeterli düzeylere gelecektir. Burada birlikte şampiyonluk kazanıp daha sonrası tahminen Şampiyonlar Ligi’nde dayanılmaz bir macera yaşayabiliriz.

Galatasaray, milletlerarası arenada büyük isimlere meydan okumak için Icardi ve Mertens’te de gördüğünüz üzere çok yatırım yapıyor.’ diyen Oliveira, daha sonra Zaniolo’nun İngiltere’ye taşınmayı reddetmesi hakkında yorum yaptı
.
‘En yeterli seçenek Premier Lig mi? Sanmıyorum. Türkiye’deki şampiyonluk çabası sandığınızdan çok daha sıkıntı. Burada çok yeterli oyuncular ve antrenörler var.

Eğer Zaniolo, Bournemouth’a gitseydi küme düşmemek için gayret edecekti. Fakat burada karşılaştığı her rakibini yenebilecek bir ekip var. Ayrıyeten Galatasaray’daki performansıyla kendini daha da geliştirerek İtalya Ulusal Takımı’na seçilecek düzeyde olacaktır.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu