HaberlerSpor

Şenol Güneş’i kızdırdı üzeri çizildi!

Beşiktaş’ın dönem başında Wolverhampton’dan takımına kattığı Romain Saiss, 2022 Dünya Kupası’nda, Fas Ulusal Ekibi ile gösterdiği performans ile dikkat çekmişti. Saiss’in bu futbolu, birçok kulübün kendisi ile ilgilenmesini sağladı. Transfer devrinde ise Beşiktaş’ta en çok konuşulan bahislerden biri de Saiss’in gruptaki geleceği oldu.

Şenol Güneş ile Saiss anlaşamıyor iddiası

Dış basında Romain Saiss ile ilgili savlar gündem oldu. Şenol Güneş ile Saiss’in anlaşamadığı, Faslı futbolcunun Beşiktaş’tan ayrılacağı sav edildi. Ayrıyeten deneyimli stoper için farklı kulüplerle temasa geçildiği kaydedildi.

Dünya Kupası’ndaki sakatlık ortayı açtı

Saiss’in Fas Ulusal Ekibi ile 2022 Dünya Kupası’ndayken yaşadığı sakatlığın Beşiktaş’ta sorun oluşturduğu tabir edildi. Argümana nazaran Şenol Güneş, sakatlanmasına karşın bir sonraki maça çıkan ve durumunun daha da kötüleşmesine sebep olan Saiss’in Siyah-Beyazlılar’ın menfaatinin bilakis hareket ettiğini düşünerek oyuncu ile ortasındaki ipleri koparttı.

Sahaya sakat çıktı, daha da berbatlaştı… Güneş’i kızdırdı

Hatırlanacağı üzere Romain Saiss, Dünya Kupası yarı finalinde Fransa karşısında sakat olmasına karşın 11’de başlamış ve durumunun berbatlaşması nedeniyle 21. dakikada oyundan çıkmak zorunda kalmıştı. Bu olayın sonraki günü basın mensuplarına açıklamada bulunan Şenol Güneş ise Saiss için “Hem kendine, hem de bize ziyan verdi” demişti.

“Birinci derece yırtığın üstüne gidersen ikinci, üçüncü dereceye çıkar”

Güneş hususla ilgili, “Milli maçta Romain Saiss sakatlandı. Durumu ile ilgili bize bilgi gelmedi. Birinci derece yırtıktı lakin üstüne gidersen bu ikinci, üçüncü dereceye çıkar. Onun için dün oynadı, çıktı” tabirlerini kullandı.

“Herkese ziyanı olduğu görünüyor”

Sözlerine devam eden teknik adam, “Sakatlıkta oyuncuyu alana koyduğunuz vakit hem randımanı düşüp hem sakatlığı büyüyorsa bu çok makûs bir karardır. Dönem sonu olur güzelleşme durumu olur onu anlarım lakin hem kadroya katkısı olmadı, hem kendine, hem bize. Herkese ziyanı olduğu görünüyor. Raporu alınca buna bakacağız” dedi.

Saiss, Araplar’la görüştü, transfer periyodu içinde mutabakat olmadı

Lions de l’Atlas’ın haberine nazaran Romain Saiss, Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir grup ile görüşmelerde bulundu., lakin ülkenin transfer periyodu içinde rastgele bir mutabakata varılamadı.

Japonya’dan teklif var! Beşiktaş kabul ederse, Saiss gidecek

Ayrıca haberde Romain Saiss’e Uzak Doğu ülkelerinden Japonya’dan da teklif olduğu belirtildi. Beşiktaş, Japonya temsilcisi kadrodan gelen transfer teklifini kabul ederse Romain Saiss kadrodan ayrılacak.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu