Haberler

Sarsıntıda vefat eden Yasin Güvenç’in hüzünlü hikayesi

Depremin ortamızdan kopardığı isimlerden biri de Havza Belediyespor’un eski futbolcusu Yasin Güvenç… Uzun yıllar memleketinin kadrosu Havza Belediyespor’da forma giyen 22 yaşındaki Yasin yeteneğine rağmen profesyonel Futbol bahtı elde edemeyince astsubaylığa geçerken, birinci misyon yeri olan İskenderun’da enkaz altında kaldı ve yaşama gözlerini yumdu. Geride ise umut ve hüzün dolu bir hikaye bıraktı.

TEK ERKEK ÇOCUKTU

Samsun’un Havza ilçesinde 27 Nisan 2000’de doğan Yasin çocukluğunda çok kitap okur ve daima İspanya, Arjantin, Brezilya liglerini izlerdi. Babası Mustafa ve annesi Nermin’in tek oğluydu. Kız kardeşi Burcu’ya çok düşkündü, her maça götürürdü. 2012 yılında başladığı futbol mesleğinde yalnızca Havza Belediyespor’da oynadı. Bu kulübün minik, genç ve yıldız kadrolarında şampiyonluklar yaşadı. Akabinde Havza’nın Samsun Harika Amatör Lig’de şampiyonluk yaşayan takımında yer aldı. 2018-19 döneminde kırmızı beyazlı formayla Bölgesel Amatör Lig’de oynadı.

İDOLÜYLE TIPKI GRUPTA OYNADI

Samsunspor’un maçlarını takip eder izlerdi. Yasin’i izleyenler, stoper mevkiinde başarılı performansının yanı sıra tekniği, fiziği ve zekasından ötürü ona ‘Pique’ lakabını takmışlardı. Tek idolü Samsunspor forması giyen ve daha sonra Havza Belediyespor’da birlikte oynadığı Seyit Ahmet Kurt’tu. Onunla oynamaktan gurur duyuyordu.

DEMEK Kİ KISMETİM YOK DEDİ, ASKERLİĞİ SEÇTİ

· Başarılıydı, takip edilen bir isimdi lakin bir türlü beklediği teklifler gelmiyordu. “Samsunspor ile bir kere idmana çıksam dünyalar benim olurdu. Demek ki benim kısmetim yok. Artık asker olmak istiyorum” dedi.

· Çok sevdiği ülkesine hizmet etmeyi çok istiyordu. Bu nedenle astsubaylık imtihanlarına girdi ve birinci olarak silah altına alındı. Birinci vazife yeri İskenderun oldu. Maalesef Sarsıntı Yasin’i ortamızdan aldı ve memleketi Havza’da gözyaşları içinde toprağa verildi. 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu