Haberler

Ronaldo hayranı Nadal’dan Messi’ye övgüler

Spor dünyasının en itibarlı mükafatları ortasında gösterilen Laureus Dünya Spor Mükafatları öncesi adaylar belirli oldu. Dünya Kupası’na Arjantin Ulusal Kadrosu ile damgasını vuran Lionel Messi, yılın atleti mükafatına aday gösterilirken bir başka aday Rafael Nadal’dan çarpıcı bir davet geldi.

ADAYLAR AÇIKLANDI

Laureus Dünya Spor Ödülleri’nde, yılın erkek atleti adayları ortasında, Nadal ve Messi’nin yanı sıra Kylian Mbappe, Stephen Curry, Armand Duplantis ve Max Verstappen yer alıyor.

DÜNYA KUPASI’NA DAMGA VURDU

Messi, Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda gösterdiği performansla Arjantin’in 36 yıl sonra şampiyonluğa ulaşmasında başrolü oynamış ve turnuvanın en güzel oyuncusu seçilmişti. Bu muvaffakiyetinin akabinde Lionel Messi ödüllere aday gösterilmeye devam ediyor.

NADAL’DAN MESSİ’YE MESAJ

Adayların açıklanmasının akabinde geçen yıl Avustralya Açık ve Fransa Açık’ı kazanarak toplam grand slam turnuvası şampiyonluğu sayısını 22’ye yükselten Rafael Nadal, Messi’ye övgü dolu sözlerde bulunarak, “Laureus Ödülleri’nde, yılın erkek atleti adayları ortasında yine gösterilmekten onur duydum lakin Lionel Messi, bu mükafatı nitekim sen hak ediyorsun.” biçiminde görüşlerini aktardı.

RONALDO TARAFTARI

Sıkı bir Ronaldo hayranı olduğu bilinen başarılı raketin bu görüşleri kısa müddet içerisinde toplumsal medyada ve futbolseverler ortasında gündem oldu.

MESSİ KAYITSIZ KALMADI

Nadal’ın kendisine yönelik övgülerine kayıtsız kalmayan Lionel Messi toplumsal medya hesabından, “Senin üzere şahane bir atletin bunları bana söylemesi beni çok şaşırttı. Çok teşekkür ederim Rafa Nadal, ayrıyeten alana her çıktığında rekabet etme biçimin için de her şeyi hak ediyorsun. Sen bir kazanansın, hala çok fazla rekabetimiz var, ha? Gerçek şu ki, bu yıl hepimiz Laureus’u hak ediyoruz.” formunda paylaşım yaparak, İspanyol rakete karşılık verdi.

(Skorer)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu