Haberler

Rafa Benitez’den İstanbul itirafı! ‘Bunun hakkında pek konuşmuyoruz’

İngiltere Premier Lig takımlarından Liverpool ile inanılmaz muvaffakiyetler yakalayan İspanyol Teknik Yönetici Rafa Benitez The Guardian’a röportaj verdi. 62 yaşındaki futbol adamının kelamları hayli konuşuldu. Bilhassa Carlo Ancelotti ile yaşadıkları rekabeti lisana getitirirken İstanbul’da oynanan Şampiyonlar Ligi finaline de atıfta bulunmayı ihmal etmedi.

‘FUTBOL BUDUR’

Carlo Ancelotti ile ortalarındaki diyalog sorulduğunda Benitez, “Ben İstanbul dersem, o Atina der.” diyerek yanıt verdi. Liverpool’un 2005 Şampiyonlar Ligi finalinde Milan’a karşı geri dönüşünün üzerinden neredeyse 18 yıl geçti fakat deneyimli teknik adamın gittiği her yerde bu durum gündem oluyor. Eski Liverpool menajeri, “Carlo Ancelotti’yi gördüğümde bunun hakkında pek konuşmuyoruz, O bunun hakkında konuşmaktan hoşlanmıyor ve ben de iki yıl sonraki final hakkında konuşmaktan hoşlanmıyorum. Atina’da daha güzeldik ve kazanamadık; İstanbul’da mükemmel bir ekipleri vardı ve yoktu. Futbol budur.” sözlerini kullandı.

TARİHİN EN İYİSİ

Benitez, “Tartışmaya açık olmayan bir şey de, İstanbul’un duygusal açıdan tarihteki en düzgün Avrupa Kupası finali olduğu ve muhtemelen daha uzun yıllar da o denli kalacağıdır.” kelamlarını söyledi.

FİNANSAL FAİR PLAY SÖZLERİ

Röportaj sırasında Finansal Fair Play hakkında da epey öncemli kelamlar söyleyen Benitez, sistemin denetim ve müdafaa sağladığını, lakin “bu aralığın her vakit artması yerine” en alttaki kadroların en üstteki gruplara yaklaşabilmesi için farklı biçimde ele alınması ve farklı halde yapılması gerektiğini öne sürüyor.

 

 

Bu durumla ilgili olarak da Benitez şu kelamları sarf ediyor:

“Arabayla çok süratli gidersen tamam lakin polis radarla seni yakalayabilir. Adaletin kendi yolunu izlemesine müsaade vermeliyiz; tüm detaylara sahip değiliz.”

FAVORİSİ NAPOLİ

Şampiyonlar Ligi’nde de favorisinin Napoli olduğunu belirten Benitez, “İnsanlar Madrid hakkında konuşuyor, olağan ekipler. Fakat Napoli kendinden emin, âlâ oynuyor, ligde güçlü, bu yüzden bu çok da dikkat dağıtıcı değil ve ne kadar ilerlerlerse o kadar büyüyecekler. Ve neden olmasın? Kazanacaklarını söylemiyorum ancak neden olmasın?” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu