HaberlerSpor

Onur Bulut gerçekleri ortaya çıktı! Meğerse Kayserispor…

Onur Bulut için Beşiktaş ve Fenerbahçe, oyuncuya devre ortası öncesinde talip olmuştu. Bu süreçte sarı-lacivertliler, Kayserispor cephesiyle Mame Thiam transferinden kalan 1.6 milyon Euro alacağını silip, üzerine 1.3 milyon Euro da bonservis içeren toplam 2.9 milyon Euro’luk bir muahede sağladı.

Kayserispor, 28 yaşındaki sağ bek ile geçtiğimiz ay 3 yıllık yeni bir mukavele imzalarken, içeriğinde de 6 Şubat’a kadar F.Bahçe’nin öncelikli hakkı olduğu, sonrasında ise rastgele bir kulübün 1 milyon Euro çıkış bedeli ödemesi halinde futbolcunun tek taraflı mukaveleyi sonlandırma hakkının bulunduğu kayda geçti.

Sarı-kırmızılılar, Onur’a F.Bahçe ile görüşmesi tarafında telkinde bulunurken oyuncu da sarı-lacivertlilerin yöneticisi Selahattin Baki ile görüştü lakin teklifi kabul etmedi.

‘AÇIKALIN İMZALADI, ONUN YETKİSİ YOK’

Beşiktaş, 6 Şubat geçtikten sonra 1 milyon Euro’yu Kayserispor’a göndererek ulusal futbolcuyu takımına kattı. Sarı kırmızılılar bu parayı birebir gün iade ederek, yapılan mukaveleyi lider vekili Nurettin Açıkalın’ın imzaladığını lakin kendisinin imza yetkisinin bulunmadığını belirterek ilgili kontratın geçersiz olduğunu öne sürdü.

KAYSERİSPORLU YÖNETİCİLERE KABAHAT DUYURUSU

Geçtiğimiz günlerde Kayseri tarafı, Beşiktaşlı idarecilerle görüşüp, “Konuyu tatlıya bağlayalım” bildirisi iletti. Lakin Beşiktaş, kendilerinin protokollere uygun hareket ettiğini belirtip 1 milyon Euro dışında rastgele bir ödeme yapmayacaklarını kaydetti.

Siyah-beyazlılar, tüm mukavele ve protokollerin, maillerin, WhatsApp bildirilerinin dahi kendilerinde olduğunu söz edip haklı olduklarını belirtti.

Kayserispor mevzuyu Uyuşmazlık Tahlil Şurası’na taşımaya hazırlanırken, bir atılım de Onur’dan geldi. Oyuncu, Kayseri ile mukavele imzaladığı gün tıpkı odada yer alan tüm sarı-kırmızılı yöneticiler hakkında kabahat duyurusunda bulunma kararı aldı.

Kayserispor’un tüzel işlerini F.Bahçe’nin eski yöneticilerinden Şekip Mosturoğlu yürütürken, Beşiktaş da ilgili tüm dokümanlar ışığında çok sayıda avukat ile görüştüklerini ve rastgele bir sorun görmediklerini belirtti.

MENAJERİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Onur Bulut’un menajeri Elyasa Süme, A Spor’da canlı yayında konuştu. Elyasa Süme açıklamasında, “Çok üzgünüm, Türkiye’de şu an çok daha kıymetli ve farklı bahisler var. Bunları konuşmak beni derinden üzüyor. Tüzel bir süreç işleyecek. Ben Onur Bulut ile birlikte kulüpteydim. Ben güya birileri işbirliğiyle yapmışım üzere kelamlar edildi. Savlar oluyor, yanlış anlamayın ancak bu tezler endirekt de olsa suçlamaya dönüyor. Bu beğenilen bir şey değil, berbata kaçıyor. Bu sebeple konuşuyorum. Avukatların konuşması lazım şu an. Benim vazifem, futbolcuyu temsil etmek. 300’e yakın Harika Lig maçım var. Kimse hakkımda bu türlü konuşmadı, konuşamaz” sözlerini kullandı.

“BAŞKAN DA ORADAYDI”

Elyasa Süme, Onur Bulut’un imza attığı anda Kayserispor Lideri Ali Çamlı’nın da bulunduğunu belirtti. Elyasa Süme açıklamasında, “Kısa ve net. Ben kimseyle işbirliği yapmadım. Ben futbolcu temsilcisiyim. Ben bir kulüple konuşurum, diğer kulüple görüşürüm. Ben Kayserispor’da liderin odasında bir muahedeye varıyorum, lider ve yöneticiler var. Hiç kimsenin gerisinde iş yapmadım ben. Ne bana, ne Kayserispor’a, ne Beşiktaş’a yakışır. Kimseye yakışmaz. Üstelik orada bulunurken yanımda Onur Bulut ve Kayserispor yetkilileri de vardı. Rastgele bir kulübü kandırma durumumuz yok. Kulüpler, futbolculardan üsttedir. Biz işimizi yaparız. Futbolcunun bir isteği var, açık açık söylüyor. Onur Bulut, ‘Beşiktaş’ta oynamak istiyorum’ dedi. Odada Kayserispor’un lideri, yöneticiler, sportif yönetici, idari çalışanlar vardı” diye konuştu.

BİZİM TARAFIMIZDAN ÜÇ KAĞITÇILIK OLMAZ

“Hukuki bir süreç var. Benim çok konuşmama gerek yok” diye belirten Elyasa Süme, “Her şey ortaya çıkacak. Bir imzalar atıldı, protokol yapıldı. İmzalar atıldı. Herkesin bundan haberi var. Canlı yayın yapalım, yüz yüze oturalım, bana birisi gelsin ‘Ben bu türlü bir şey söylemedim’ desin, göreyim. Ben kimseyi kötülemiyorum. Haklı, haksız demiyorum. Açık yüreklilikle ne olduğunu söylüyorum. Bizim tarafımızdan bir üç kağıtçılık olmaz, hayatta olmaz” açıklamasını yaptı.

“BEŞİKTAŞ’TA OYNAMAK İSTEDİĞİNİ HERKESE SÖYLEDİ”

Onur Bulut’un menajeri Elyasa Süme, deneyimli sağ bekin Beşiktaş’ta forma giymek istediğini herkese lisana getirdiğini vurguladı. Elyasa Süme, “Herkesin her şeyden haberi olur. Liderin yahut rastgele birinin gerisinden iş yapma talihim olur mu? Biraz mantıklı olalım lütfen. Saçmalık olur. Kayserispor kulübünün içerisindeyiz. Konuşuldu imzalar atılıyor ve anlaşılıyor. Biz bu biçimde çıkıyoruz. Onur Bulut, Beşiktaş’ta oynamak istediğini herkese söyledi. Beşiktaş’ta oynamak için her türlü fedakarlığa hazır olduğunu da söz etti” dedi.

Elyasa Süme, “Varsa yanlış bir şey canlı yayında gelsinler söylesinler ben mesleği bırakırım. En büyük onursuz benim bu türlü bir şey varsa. 30 yıl futbol işindeyim. 30 yıl daha kalacağım. Ben bu mesleği namusumla onurumla yapacağım. Lider da oradaydı, yöneticiler de oradaydı. İmzalar atıldı, biz bu halde anlaştık diye çıktık odadan. Ondan sonra bu türlü bir şey çıktı karşımıza” kelamlarıyla konuşmasını sürdürdü.

“VİCDANI ÇOK RAHAT”

“Onur Bulut’un vicdanı rahat” diyen Elyasa Süme, “Kayserispor için elinden geleni yaptı. Bonservisi elindeyken Kayserispor’a transfer oldu. Uzatma sürecinde vs. öncesinde de söyledik. Önceliğin Kayserispor olduğunu lisana getirdik. Natürel ki bu bir ticaret. Her vakit, her yerde ahlaklı çalışmak lazım. Onur Kayserispor’u çok seviyor. Her şeyini verdi, kulübe para da kazandırdı. Onur’un Kayserispor lideriyle el ele fotoğraf verip Beşiktaş’a gitmeliydi. Bunun için çok üzgünüm. Kendi isteği bu taraftaydı, bu nedenle içi çok rahat” sözlerini kullandı.

BEŞİKTAŞ’TAN SERT SÖZLER!

Beşiktaş Kulübü yöneticisi Bilgihan Cenk Sürmen, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ; “ Kendi topluluğunuza hoş gözükmek için ,BEŞİKTAŞ hakkında konuşmak sana büyük gelir.Sahte evrak ,sahte imza ile Kayseri kentini temsil etmek size yakışmıyor.Aklınızı,bir futbolcunun hakkını nasıl çalarız yerine,depremzedelere nasıl bir kesim daha yararlı olabiliriz diye kullansanız; Aklınız yoksa iftira attığınız ,Depremin birinci saatlerin beri tüm gücü ve topluluğu ile alanda Olan cadırkentler kuran,sıcak yemek dağıtan ,1 uçak ,200 den fazla tır gönderen ve daha yolun başındayız diyen BEŞİKTAŞ ‘ı Örnek alıp yüzde birini yapsanız …” tabirlerine yer verdi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu