HaberlerSpor

Muhteşem Lig hakemi Ümit Öztürk, depremzedelerin yaralarını sarmak için istekli çalışıyor

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde Denizli’den de bölgeye 300’den fazla yardım TIR’ı gönderildi. Bölgede meskenleri yıkılan çok sayıda kişi AFAD koordinesinde Denizli’ye getirilerek Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtları başta olmak üzere oteller ve apart dairelere yerleştirildi. Bu kapsamda Denizli’ye zelzeleden etkilenen yaklaşık 10 bin kişi getirildi.

Depremde meskenlerini kaybeden, canlarını ise zahmetle kurtaran depremzedelerin kıyafet gereksiniminin giderilmesi için Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde giysi mağazası oluşturuldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan kışlık kıyafetler, gönüllüler tarafından vücutlarına nazaran ayrılıp, mağazaya taşınıyor. Merkeze gelen depremzedeler mağazaya girerek muhtaçlığı olan mont, kazak, çorap, ayakkabı üzere gereksinimlerini fiyatsız karşılayabiliyor. Mağazada bir günde yaklaşık bin kişinin kıyafet muhtaçlığı gideriliyor.

“MADDİ YARALARDAN FAZLA MANEVİ YIKIMLAR DAHA AĞIR”

Mağazada çalışan gönüllülerden Spor Toto Harika Lig Hakemi Ümit Öztürk de zelzeleden bu yana yardım çalışmalarını katılarak TIR’lara yardım gereci yükledi. Akabinde ise oluşturulan mağazada istekli olarak çalışarak depremzedelerin yaralarının sarılmasına yardımcı oluyor. Mağazada gece gündüz demeden kolileri taşıyıp, kıyafetlerin ayrılmasına yardımcı olan hakem Ümit Öztürk, depremzedelere de moral vermeye çalışıyor.

En son zelzeleden 4 gün evvel 2 Şubat’ta Konyaspor – İstanbulspor maçını yöneten hakem Öztürk, “Bu maçtan 4 gün sonra zelzele oldu. Tüm ülkemizin başı sağ olsun. Bu yaralar nasıl kapanacak bilmiyorum ancak bir biçimde daima birlikte tek yürek olup birlikte çalışarak bunun üstesinden geleceğiz. Maddi yaralardan fazla manevi yıkımlar daha ağır. Birlikte bunun da üstesinden geleceğiz. Zelzelede hakem arkadaşlarımızı da aileleriyle kaybettik. Aday hakemler var. Meskenleri yıkılanlar var. Bizim için de kolay değil. Hepimizin kaybı var. 13 milyon nüfus etkilendi. Herkesin bir yakını zelzelede hayatını kaybetti. Haberi aldığımızdan bu yana depremzedelere yardım etmeye çalışıyoruz. Sembolik olarak buradayım. Herkes burada mesai kavramı gözetmeden depremzedeler için istekli olarak çalışıyor. Buraya diğer hakem arkadaşlarımız da geliyor. Yardımcım Osman Gökhan Bilir ile daima buradayız. Burada sen ben yok, biz varız. İnanılmaz bir takım, istekli ordusu var. Burada yeni kıyafetleri vücutlarına nazaran ayırıyoruz. Daha sonra mağazaya aktarıyoruz. Depremzedelere seçtikleri eserleri veriyoruz” sözlerini kullandı.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu