HaberlerSpor

Mert Günok: “Umarım enkazda kalanlar da bir an evvel bulunur”

Beşiktaş, sarsıntı felaketinin akabinde, başlattığı yardım kampanyası ile toplanan materyalleri afet bölgelerine göndermeye devam ediyor. Bu çalışmalara siyah-beyazlıların deneyimli kalecisi Mert Günok da katıldı. Mert Günok, Vodafone Park’taki yardım merkezine gelerek çalışmalara dayanak verdi.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan deneyimli kaleci, “Söylenecek fazla bir şey yok. Biz de arkadaşlarımızla marketlerden alabileceğimiz, ne varsa alıp buraya getirmeye çalıştık. Gördüğüm kadarıyla esasen bütün beşerler seferber olmuş durumda. Marketlerde birçok şeyin bittiğini gördük. Herkes yardıma koşuyor. Alabildiğimizi alıp buraya geldik. Kimin ne kadar imkanı varsa, oradaki beşerler için ne alabiliyorlarsa, ne bulabiliyorlarsa buraya ve öteki yardım yapan yerlere getirmelerini rica ediyorum. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Umarım enkazda kalanlar da bir an evvel bulunur” diye konuştu.

Depremlerin akabinde Gaziantep FK’da forma giyen Furkan Soyalp ile görüştüğünü aktaran Günok, “Gaziantep’te Furkan Soyalp ile görüştüm. O olaydan sonra Antep’te tesislerinin yıkılmak üzere olduğunu söylemişti. Bir gün boyunca ekip arkadaşları ve aileleriyle fitness salonunda kalmışlar. Onlar da çok korkmuşlardı. Hatta bana ‘İstanbul’da beşerler buradaki durumun farkında mı?’ diye sordu. Onunla görüşme talihim oldu. İşin boyutu günler geçtikçe ortaya çıkıyor. Keşke elimizden çok daha fazla şey gelseydi. Umarım enkaz altında kalan beşerler canlı olarak çıkarlar. Bizim yapabileceğimiz maddi manevi ne takviye varsa yapmaya hazırız” sözlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu