HaberlerSpor

Mehmet Topal memleketi Malatya’da enkaz çalışmalarında yer aldı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 sarsıntılar birçok vilayette olduğu üzere Malatya’da da büyük yıkıma sebebiyet verdi. Mehmet Topal memleketi Malatya için yardıma koşan isimler ortasında yer aldı.

DÖRT BÜYÜKLER SEFERBER OLDU

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor… Türk sporunun devleri, öteki kulüpler üzere felaketin yaşanmasının çabucak akabinde harekete geçti. Afetzedelere yardım elini uzatmak için adeta seferber olundu. Yeri geldi, ezeli rakipler zelzele bölgesine en âlâ halde dayanak olmak için ortak hareket etti. Türk sporunun 4 devi, afetzedeler için ortak bir projeyi daha hayata geçirmek için kolları sıvadı.

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor, Kulüpler Birliği toplantısında ortak bir forma tasarlayıp satışa sunma planını masaya yatırdı. Bu özel formadan elde edilecek tüm gelirin, sarsıntıdan etkilenen vatandaşlarımız için kullanılacağı belirtildi.

MEHMET TOPAL GEREÇLERİ KÖYLERE ULAŞTIRDI

Edinilen bilgilere nazaran sarsıntının 2. günü bölgeye ulaşan Mehmet Topal, 1 tır yardım materyali ve ambulans gönderdi. Eski ulusal futbolcu daha sonra her gün köyleri tek tek dolaşıp yakın vilayetlerden aldığı muhtaçlık materyallerini köylülere ulaştırdı.

Mehmet Topal geceleri de arama kurtarma takımlarına yardım ediyor. Topal’ın enkaz çalışmalarına katıldığı ve çabucak akabinde kamyonetinde birkaç saat uykuyla dinlendiği belirtiliyor.

FUTBOLA VEDA ETMİŞTİ

Mehmet Topal geçen dönemin sonunda 36 yaşında faal futbol hayatını sonlandırmıştı. Son olarak geçen dönem Beşiktaş forması giyen Mehmet Topal, Galatasaray, Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir’de şampiyonluk kazanarak tıpkı ligde 3 farklı kadroyla şampiyon olan birinci ve tek Türk futbolcu olarak tarihe ismini yazdırmıştı.

VOLKAN DEMİREL HATAY’A GERİ DÖNDÜ

Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, yardım çalışmalarına devam ediyor. Grubu ile İstanbul’a geldikten sonra tekrar Hatay’a dönen Demirel, burada yardım çalışmalarını sürdürüyor. Depremzedelerin her türlü gereksinimleriyle ilgilenen Volkan Demirel, aileler ve çocukların konaklamaları için de vesile oldu.

Oradaki çocuklarla telefonla manzaralı konuşan Volkan Demirel, “Ben buradayım merak etmesinler. Elimden geldiğince herkese yardım etmeye çalışıyorum. Kendinize yeterli bakın” tabirlerini kullandı. Demirel konuşması sırasında göz yaşlarına hakim olamadı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu