Haberler

Mahkemeden Dani Alves’i şoke eden karar

Son olarak Meksika’da Pumas forması giyen Dani Alves, Barselona’da bir bayana cinsel taarruzda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 30 Aralık 2022 gecesinde bir gece kulübünün tuvaletinde gerçekleşen olay Brezilyalı topçununun başını belaya soktu.

20 Ocak’ta Meksika’dan Barselona’ya gelmesinin akabinde gözaltına alınmış akabinde çıkartıldığı mahkemede hakimin kararıyla tutuklanan Brezilyalı futbolcuyu yeni gelen karar daha da üzdü.

BAŞKA CEZAEVİNE NAKLEDİLDİ

İspanyol basınında yer alan habere nazaran, Brains 1 cezaevinde bulununan Alves çok sayıda ortak alanın bulunmasından ötürü güvenlik korkularıyla öteki cezaevine gitmeyi istemişti.

Ortak duşların bulunduğu cezaevinden olağan bir sürecin işletildiği, 80 mahkumun yer aldığı ve tek kişilik hücrelerin bulunduğu Brains 2 cezaevine nakledilen Alves’in burada psikolog ve tabip dışında avukatıyla da görüşeceği bilgisi verilmişti.

Barcelonalı yıldızın girdiği cezaevinde büyük ilgiyle karşılandığı söylenirken öteki mahkumlara imza dağıttığı argüman edildi.

BİR ŞOK DA EŞİNDEN

Dani Alves’in 2017’de dünyaevine girdiği eşi Joana Sanz boşanmak istiyor ve bu talebini avukatına iletti. 39 yaşındaki futbolcuyu ziyarete gelen Joana Sanz, Alves’i görmek istemişti. Lakin yıldız sağ bek bu görüşmeyi reddetmişti. Bu olayın akabinde Sanz boşanma kararı aldı.

TEMYİZ MAHKEMESİNDEN ALVES’E RED

Geçen hafta Barselona Temyiz Mahkemesi, Alves’in soruşturma yargıcının kendisini kefaletsiz mahpusa gönderme kararına yaptığı itirazı dinledi.

Yasal kaynaklara nazaran maktulün mahremiyetinin korunması emeliyle kapalı kapılar arkasında gerçekleştirilen duruşmada Alves’in temyiz müracaatına atıfta bulunuldu. Öbür konuların yanında tacize maruz kalan bayanın kıssası tekrar sorgulandı.

Mahkemenin akabinde Alves’in itirazının bir tesiri olmadı ve Barselona mahkemesi Dani Alves’in kefaletsiz olarak tutukluluk haline karar verdi. Salı günü mahpustan çıkmayı uman Dani Alves büyük bir şok daha yaşadı.

Alves’in 4 ile 12 yıl ortasında ceza alma ihtimali devam ediyor.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu