Haberler

Lazar Markovic: Büyük bir felaket

Kahramanmaraş merkezli yaşanan zelzelesi en ağır biçimde hisseden Gaziantep’te, Muhteşem Lig temilcisi Gaziantep FK’nın futbolcusu Lazar Markovic, yaşanan sarsıntının akabinde Telegraph’a konuştu.

Telegraph’ta, Türkiye’de yaşanan büyük zelzeleye değinilirken, Gaziantep forması giyen Sırp futbolcular Lazar Markovic ve Marko Jevtovic’in, kadrodan birtakım futbolcularla birlikte felaketten kıl hissesi kaçtığı belirtildi. Kelam konusu oyuncuların, Gaziantep FK’nın, Antalyaspor ile deplasmanda oynadığı maçın akabinde Antalya’da kaldığı ve bu sayede zelzeleden ziyan görmediği aktarıldı.

Markovic ise, “Şu anda uygunuz, hayattayız lakin Türkiye’nin güneyi, Gaziantep büyük bir felaket yaşadı.” dedi.

“SÜREKLİ TEMAS HALİNDEYİZ”
Sırp futbolcu, kelamlarına, “Şu anda Antalya’dayız. Bu yalnızca bir tesadüf. Zira maçtan sonra üç gün müsaade aldık ve ailelerimizle Antalya’da kalmaya karar verdik. Zelzeleden bu biçimde kaçtık. Aileleriyle birlikte on grup arkadaşım daha burada. Grubun geri dönen kalan kısmı ise otomobilde, dışarıda ve idman merkezimizde. Daima temas halindeyiz” diye devam etti.

28 yaşındaki futbolcu, “Herkes, tüm Türkiye çok korkuyor. Bu röportajdan evvel Gaziantep’te yeniden şiddetli bir zelzele oldu. Burada, Antalya’da da hissedildi. Tek söyleyebileceğim beşerler için çok üzgünüm. Yaşanan trajedi nedeniyle Türk halkı ile dayanışma içerisindeyiz. Umarım her şey, mümkün olan en kısa müddette olağana döner” tabirlerini kullandı.

“TANRI BİZİ KURTARDI”
Markovic, son olarak, “Neler olduğunu kendiniz de görebilirsiniz. Türkiye’den dehşetli fotoğraflar geliyor. İlah bizi kurtardı, öbür ne diyeceğimi bilmiyorum. Gaziantep’ten ve öteki kentlerde olanları okudukça üzülüyorum. Sarsıntı nedeniyle Türkiye tam manasıyla “Durdu”, nasıl devam edeceğimizi bize bildirmelerini bekliyoruz” yorumunu yaptı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu