Haberler

Kuzey Makedonya grubu Shkupi depremzedeler için siyah forma giyecek

Türk İş insanı Olgun Aydın’ın başkanlığını yürüttüğü FC Shkupi, Kuzey Makedonya Futbol Ligi’nde tekrar fırtına üzere esmeye başladı. Döneme sakin giren son şampiyon, akabinde büyük bir çıkış yakaladı, aldığı seri galibiyetlerle taraftarlarını yine memnun etmeyi başardı. 

Art arda 6 galibiyet

18. haftaya tepedeki rakibi Struga’dan bir puan geride giren FC Shkupi, lig üçüncüsü Shkendija’yı Freddy Alvarez (Dk.36) ve Kristijan Trapanovski’nin (Dk.90) golleri ile 2-0 yendi, peşpeşe 6. galibiyetine imza atıp, tepeye kuruldu.

‘Maddi manevi dayanağı birinci günden bu yana sürdürdük’

Geçen yıl Kuzey Makedonya’yı Avrupa Kupaları’nda temsil eden FC Shkupi’nin lideri Olgun Aydın, şampiyonluk amacını gerçekleştirme yolunda büyük bir muvaffakiyete imza attıklarını belirterek, “Ancak tüm bu muvaffakiyete karşın buruk bir sevinç yaşıyoruz. Ülkem Türkiye’yi sarsan sarsıntı felaketi, dost ve kardeş ülke Kuzey Makedonya’yı da yasa boğdu. Bu nedenle FC Shkupi olarak dönem sonuna kadar oynayacağımız maçlara siyah forma ile çıkmayı ve insanımızın yaşadığı felakete dayanak olmayı amaçladık. Şahsım ve kulübüm 10 ili kapsayan sarsıntı bölgesine hem maddi hem de manevi takviyesini birinci günden bu yana sürdürdü, sürdürmeye de devam edecek” diyerek duyduğu üzüntüyü lisana getirdi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu