Haberler

Konyaspor Konteyner Kenti kuruluyor

Konyaspor Kulübü Lideri Fatih Özgökçen ve idare heyeti üyelerinden Hakan Faydasıçok, Hakkı Polat, Sertaç Tuza, Halil Erdoğan ve Kamil Yücel, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yakın vakitte faaliyete geçecek olan Konyaspor Konteyner Kenti’ni ziyaret etti.

Birlik ve beraberlik şuuruyla bu güç günleri geride bırakılacağının altını çizen Lider Fatih Özgökçen, “Süper Lig’deki her grup üzere biz de Konyaspor olarak depremzede vatandaşlarımızın yanında yer almak için çalışmalar gerçekleştirdik. Zelzelenin yaşandığı birinci gün, Konya Store mağazamız ve depolarındaki bütün kışlık eserlerimizi, sarsıntı bölgesine gönderdik. İdare Heyetimiz ve hayırsever iş adamlarımızın iş birliği ile zelzele bölgesine 100 adet konteyner gönderdik. Bu sayının kâfi olmayacağını düşündük ve şimdilik konteyner sayımızı 150’ye çıkarttık, bu sayı ileriki vakitlerde artacaktır. Bugün de Gaziantep’e gelerek hem vatandaşlarımızın acısına ortak olduk hem de çalışmalarda son basamağa gelen Konyaspor Konteyner Kentini yerinde ziyaret ettik” dedi.

“Konyasporumuz’un meskeni, zelzeleden etkilenen vatandaşlarımızın konutu oldu”

Fatih Özgökçen, 10 gündür Konya Büyükşehir Stadyumu localarında depremzedeleri konuk ettiklerini belirterek, “Yönetim Konseyimiz ile bir arada yaptığımız istişareler sonucunda AFAD ile uyum sağladık. Stadyumumuzdaki 26 locayı hazır hale getirdik. Şu ana kadar 500 depremzede ailemizi konuk ettik. Günde üç öğün yemeğin yanında ferdî gereksinimlerin da giderildiği bu hizmetimiz ile Konyasporumuz’un meskeni, sarsıntıdan etkilenen vatandaşlarımızın konutu oldu” formunda konuştu.

Öte yandan TFF 2. Lig takımlarından Afyonspor ile 21 yarın saat 15.00’da dostluk müsabakasına çıkacaklarını aktaran Lider Özgökçen, maç biletlerinden elde edilecek gelirin, zelzele bölgesine bağışlanacağını da kelamlarına ekledi.

İHA

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu