Haberler

Kazakistan Short Track Ulusal Kadrosu, dünya kupasına Erzurum’da hazırlanıyor

Buz hokeyi, buz pateni, curling salonları, atlama kulesinin yanı sıra Kandilli ve Palandöken Kayak Merkezi ile kış sporlarının kıymetli bir merkezi haline gelen Erzurum, Kazakistan Short Track (Sürat Pateni) Ulusal Grubu’nun kampına mesken sahipliği yapıyor.
Kazakistan Ulusal Ekibi atletlerinden, memleketler arası dereceleri bulunan Nikisha Denis, “Erzurum’u tercih ediyoruz zira 2012 yılından beri sık sık gelmekteyiz. Yüksek rakım bizim için yararlı. Erzurum’un buz kalitesi de çok hoş, oteller ve yemekler de çok hoş. Hem de Türkiye bizim kardeş ülkemiz olduğu için burayı tercih ediyoruz ve seviyoruz. Bizim 1 hafta sonra dünya kupası karşılaşmalarımız başlayacak ve kupa karşılaşmalarına hazır olabilmek için Erzurum’u tercih ediyoruz. Mart ayında Güney Kore Seul’de yapılacak olan dünya kupasında kürsüye çıkabilmek ve madalya alabilmek için burada kamptayız, karşılaşmalar için hazırlanıyoruz” dedi.
Kazakistan Short Track Ulusal Ekibi Yardımcı Antrenörü Asel Kameshova ise İHA’ya yaptığı açıklamada, “Erzurum’a birinci kere geliyorum, daha evvel grubumuz birçok sefer geldi ama benim birinci gelişim. Hakikaten çok hoş bir kent, tesisler çok hoş, otellerden ve yemeklerinden çok mutluyuz. Buz pistleri konusunda çok uygun düzeyde. Bir buz salonu değil, birkaç buz salonu var. Nitekim çok şanslı bir kent. Severek geliyoruz ve gelmeye de devam edeceğiz. Yazın tekrar gelmiştik, yüksek rakım olması bize büyük katkılar sağladı ve artık tekrar geldik. Önümüzde kıymetli 3 tane karşılaşma var ve bunlar bizim için değerli karşılaşmalar olduğu için çalışmalarımızı Erzurum’a almıştık. Erzurum’un yüksek rakımlı olmasının burada çalışma yapmamızda büyük tesiri oluyor. Dünya kupası karşılaşmalarında madalya kazanması hedefliyoruz” biçiminde konuştu.
Erzurum’da kamp için konaklama tesislerinin de üst seviyede olduğunu lisana getiren Kazak heyet hem tesislerden hem de otellerde mutlu olduklarını lisana getirdiler.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu