Haberler

Kasımpaşalı Mickael Tirpan sarsıntı anını anlattı! Selçuk İnan ayrıntısı…

Kahramanmaraş merkezli arka arda yaşanan 2 büyük sarsıntı derin acılara neden olurken Harika Lig maçı için Hatay’a giden Kasımpaşa facianın eşiğinden döndü.Kahramanmaraş merkezli arka arda yaşanan 2 büyük sarsıntı derin acılara neden olurken Muhteşem Lig maçı için Hatay’a giden Kasımpaşa facianın eşiğinden döndü.

Depremden en çok etkilenen kulüplerden Atakaş Hatayspor ve Gaziantep FK ligden çekilme kararı alırken lig maçı için Hatay’a giden Kasımpaşa’nın Teknik Yönetici Selçuk İnan’ın ikazının akabinde zelzeleden kurtuldukları ortaya çıktı. 

Depremde enkaz yığını haline gelen Grand Boğaziçi Otel’i Selçuk İnan’ın isteğiyle değiştiren Kasımpaşa’da Belçikalı futbolcu Mickaël Tirpan zelzele anında yaşananları birinci kere anlattı.

‘Herkes kaos içindeydi’

Korkunç bir sarsıntıyla uyandıklarını ve büyük kaygı yaşadıklarını söyleyen Tirpan, “Derin uykudaydım, uyanınca ne olduğunu anlamadım. Birden sesler çıkmaya başladı. Ekip arkadaşlarımla birlikte birinci evvel dışarıya koştuk. Dışarıda tehlikesiz bir yerde durduk. Herkes sağlam mı ve dışarıda mı diye baktık. Müthiş bir andı. Yaşadığım anı sözlerle anlatamıyorum. O denli bir duyguyu anlatmak kolay değil. Herkesin odası ve ortalık karıştı. Bayağı bir sallandık, herkes kaos içindeydi. Dolaplar düştü. Kadro arkadaşlarımdan birisi dolabın altında kalmıştı. Dolapların ortasından bir formda çıkmaya çalıştık. Hocamız ekipte herkesin sağlıklı bir biçimde çıktığını gördükten sonra ailesinin nerede olduğunu merak etti. Ailesi de orada yaşıyordu.” sözlerini kullandı.

‘Hocamınızın ikazını sonradan duyduk’

Otel değişikliği nedeniyle hayatta kaldıklarına dikkat çeken Belçikalı oyuncu, “Yazın İstanbul’da küçük çaplı bir zelzele olmuştu fakat bunun üzere değildi tabi ki. Hepimiz çabuk bir halde dışarıya çıkmaya çalıştık. Yolda kimi gördüysek çabucak dışarıya çıkardık. Hatayspor’a karşı oynarken daha evvel öteki otelde kalıyorduk. Hocamızın, “Başka otele gidelim” dediğini sonradan duyduk. Bu otelde kaldığımıza Allah’a şükredelim. Çöken binaları görüyorsunuz, bizi Allah korumuş diyelim. Kimsenin yaralanmadığını gördükten sonra Allah’a şükrettik. Lakin tabi ki hepimizin aklı vefat eden insanlarda. Başları sağ olsun. Meskenini kaybeden insanlara Allah sabır versin. Beşerler yine huzur içinde olsun diye ne yapabilirsek yardım edelim.” dedi.

(Hürriyet)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu