Haberler

Kasımpaşa’dan hakem açıklaması: İnanç duygusu kalmamıştır

Süper Lig’in 23’üncü haftasında Kasımpaşa, Hatayspor deplasmanından 1-0 yenik ayrıldı. Lacivert-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, hakem Murat Erdoğan’ın düdük çaldığı uğraşta Fode Koita’ya yapılan müdahalenin penaltı olduğu savunulurken, “Net bir penaltı olduğu görülen duruma dahi gerek hakemin gerek ise VAR hakemlerinin müdahale etmemesi berbat niyetlerinin en net göstergelerinden bir tanesi olmuştur” denildi.

Kasımpaşa Kulübü’nün açıklaması şöyle: “Sistematik olarak yapılan hakem yanlışlarından yalnızca Kasımpaşa Spor Kulübü değil, tüm kulüpler şikayet eder hale gelmiştir. Hakemlik müessesine karşı itimat duygusu kalmamıştır. Adaletsiz idareden her ekip neredeyse her maç sonrasında şikayet etmektedir. Hiçbir grubun kayrılmadan-kollanmadan cezalandırılmadan adil ve eşit kaideler altında geçmesini dilediğimiz bir dönemden yanayız. Bir müddettir grubumuza karşı yapılan yanlışlar ve takınılan tavır son olarak Hatayspor maçında da kendini göstermiştir. Hatayspor karşılaşmasında, Fode Koita’ya yapılan taraflı tarafsız tüm spor kamuoyu tarafından net bir penaltı olduğu görülen duruma dahi gerek hakemin gerek ise VAR hakemlerinin müdahale etmemesi makus niyetlerinin en net göstergelerinden bir tanesi olmuştur. Bir ikincisi ise 90+7’de yediğimiz gol öncesinde olmayan bir faulün üretilmesi artık bardağı taşıran son damla olmuştur.

Bu durumu çözecek tek yetkili kurum Türkiye Futbol Federasyonu’dur. Tahlil için ne yapılacaksa daha fazla vakit kaybetmeden harekete geçilmelidir.Bu çarpık sistemin değişmesi için hiç vakit kaybedilmemelidir. Çünkü tüm kulüplerin inanç ve adalet hislerinin bu derece zedelenmesi, Türk futbolunu karanlık bir yola itmeye devam edecektir. Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu gidişata “DUR” dememesi halinde farklı aksiyonları gündeme alacağımızın bilinmesini isteriz.”

 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu