Haberler

Josef de Souza ve Mert Nobre harekete geçti!

Dört büyükler, depremzedeler için yardımlarını sürdürmeye devam ediyor. Yeni tırlar da yola çıkarken, kulüpten yapılan açıklamada, “Aklımız, yüreğimiz ve dualarımız afet bölgesindeki vatandaşlarımız ile birlikte… Gece gündüz demeden bir nebzefaydamızın olması için birlik olduk çalışıyoruz. Yaraları daima birlikte saracağız” tabirlerine yer verildi.

Ünlü yağdı

Kahramanmaraş merkezli ve 10ili etkileyen sarsıntıların akabinde Beşiktaş forması giyen Josef de Souza ve daha evvel Türkiye’de birçok ekibin formasını terleten ve Türk vatandaşı olan Mert Nobre, Socaretes Dergi’nin toplumsal medya hesabında depremzedelere yardım toplamak maksadıyla canlı yayın yaptı. Canlı yayına; Elano Blumer, Roberto Carlos, Mousa Sow, Bobo, Luciano, Gustavo Henrique, Andre Santos, Mehmet Aurelio, Ivan de Souza, Willian Arao, Holosko, Adriano Correia ve Beto katıldı. Alex de Souza, Taffarel, Zico, Alex Teixeira, Willian ve Philippe Coutinho ise gönderdikleri görüntülerle takviye oldular.

‘En güzelini yapmalıyız’

Kendisine gelen iletiler sonrasında sarsıntıdan haberi olduğunu söyleyen Josef de Souza, “Ağlayarak ileti geldi. Çok etkilendim. Dünyanın her yerinde olabilecek afet. Elimizden gelen şey şuandaki üzere yardım edebilmek. Bir şey yapamıyor olmak çok üzücü. Bizim sportmenler olarak, ekonomik durumu âlâ olan isimler olarak en düzgününü yapmamız gerekiyor. Buraya gelen herkes kendince küçük ya da büyük bir bağış yapıyor. Hiçbir şey yapamıyorlarsa dua ederek takviye olsunlar. Lakin yapılan bağışların ölçüsünü söylemiyoruz” diye konuştu.

‘Acımız büyük’

Hep birlikte budurumun üstesinden gelinebileceğini tabir eden Mert Nobre, “Gerçekten acımız çok büyük. Öncelikle bu yayına katılarak dayanak olacak dostlarımız çok teşekkür ediyorum. Daima birlikte bu durumun üstesinden geleceğimize inanıyorum” biçiminde konuştu.

60 bin Euro…

Geçmiş yıllarda Beşiktaş’ta misyon yapan Ricardo Quaresma ile Guti, Kahramanmaraş merkezli yaşanan zelzeleyle ilgili olarak kayıtsız kalmadı. İki oyuncu da Türkiye’ye takviyelerini belirterek, yardım gönderdi. Gelen son haberlere nazaran Quaresma ve Guti’nin, kulüp vasıtasıyla 60 bin Euro dayanak verdiği öğrenildi.

‘Haberler çok üzücü’

Eski grup arkadaşı Gökhan Zan’ın paylaştığı görüntüyü gördüğünü ve çok üzüldüğünü belirten Bobo da depremzedeler için konuştu. Bobo, “Türk halkı benim için çok kıymetli. Gökhan Zan’ı görüyorum çok üzülüyorum. Haberler çok üzücü. Neler yapılacağına dair linkleri kendi hesabımda paylaştım. Nasıl takviye olabileceklerine dair. Güç bir durum yaşandı. Türk halkı çok güçlü. Bu yüzden biz de onlara takviye olacağız” dedi.

‘Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız’

Beşiktaş’ın kalecisi Mert Günok, Vodafone Park’taki zelzele yardım merkezine gelerek yardım toplama çalışmalarına katıldı. Günok, herkesin yardıma koştuğunu ifadeederek, “Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Umarım enkazda kalanlar da bir an evvel bulunur. Bizim yapabileceğimiz maddi manevi ne dayanak varsa yapmaya hazırız” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu