Haberler

İzmir’de en manalı derbi

11 vilayetimizi yıkıp on binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, yüzbinlerin evsiz kalmasına neden olan 6 Şubat’taki 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki yüzyılın felaketlerinin akabinde tüm Türkiye üzere bölgeye yardım seferberliğine koşan iki topluluk, yeterlilikte birleşti. Üniversiteli taraftarlar UNİKSK ve Göztepe UniForce’un geçen hafta birlikte yaptığı iki grup ortasında derbi oynanacakmış üzere bilet satılıp gelirlerinin depremzedelere aktarılması davetine olumlu cevap veren kulüpler, 1981 yılındaki 2’nci Lig’de Dünya seyirci rekorunun kırıldığı 80 bin kişilik unutulmaz derbiyi bile geride bırakacak bir tertip için harekete geçti.

Futbolda farklı liglerde yer aldıkları için 2016’dan beri 7 yıldır hiç maç yapmayan Karşıyaka ve Göztepe, taraftarın davetiyle vicdanlarda oynanacak derbi için biletleri satışa çıkardı. İki grubun derbi oynanacakmış üzere hazırladığı biletler, 26 Şubat’a kadar satılacak. Satıştan elde edilecek tüm gelir sarsıntının yaralarını sarabilmek için kullanılacak. Vicdanlarda yapılacak maçla ilgili birebir anda ortak açıklama yayınlayan iki kulübün paylaşımı binlerce etkileşim alırken, tüm Türkiye’den alkış topladı. İzmir Körfezi’nin ayırdığı kulüpleri vicdanların birleştireceğini duyuran Kaf-Kaf ve Göz-Göz, “Takvimler 1981 yılını gösterirken, “2. Lig’de Dünya rekoru kırarak” tarihe geçen efsane iki kulüp olarak; Ülkece yaşadığımız felaket sonrası yüreklerimizdeki acıyla birlikte depremzedeler için tekrar bir ortaya geliyoruz. Körfezin ayırdığını vicdan birleştirecek” dedi.

TÜM GELİR DEPREMZEDELERE

“Tek tribün tek yürek” sloganıyla depremzedeler için tarihe geçecek sayıda bilet satmayı planlayan yeşil-kırmızılılar ve sarı-kırmızılıların ortak açıklamasında, “26 Şubat 2023 tarihinde #TekTribünTekYürek dijital biletlerimizle vicdanlarda oynanacak bir maç için satılan en yüksek bilet sayısı rekoruyla yaraları daima birlikte saracağız. Biletler için toplanan fiyatlar zelzele bölgesine gönderilen yardımlar için kullanılacak. Temsili müsabakanın biletleri 17 Şubat Cuma günü saat 13.00’te passo.com.tr üzerinden satışa açılacaktır. Hatıra biletlerinin satışları 26 Şubat Pazar günü saat 20.00’de sona erecektir. Hatıra bileti satış süreçleri için Passolig kart zaruriliği bulunmamaktadır. #TekTribünTekYürek #KörfezinAyırdığıAcınınBirleştirdiği” sözleri yer aldı.

Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu