Haberler

İtalya’da soruşturma büyüyor: Sırada Milan ve Napoli var

2006’da Calciopoli skandalı ile Serie B’ye düşürülen Juventus, tekrar şok bir kararla karşı karşıya kalmıştı. 15 puanı silinen Juventus, oyuncu maaşlarında ve transfer bütçelerinde bir dizi mali ihlallerden hatalı bulundu.

Ayrıca ehemmiyetin sportif yöneticisi Paratici’ye 2.5, lider Agnelli ve Arrivabene’ye 2 yıl, Cherubini’ye 1 yıl 4 ay ve Pavel Nedved’e 8 ay futboldan men cezası getirildi.

Gelişmelerin akabinde zebraların 2019-2020 döneminde elde ettiği lig şampiyonluğu da ellerinden alınabilir.

MILAN’IN DA BAŞI DERTTE

İtalyan mali polisi, geçen yıl ABD’li RedBird Capital Partners şirketinin satın aldığı Milan’ın satış sürecine dair inceleme başlattığını belirtti. Corriero dello Sport’un yaptığı habere nazaran soruşturma, kulübün eski bir azınlık üyesi olan Lüksemburg merkezli Blue Skye şirketinin şikayeti üzerine başlatıldı.

Blue Skye’ın birebir vakitte da bu satış sürecini durdurmak için teşebbüslerde bulunduğu tabir edildi. Milan savcısı Giovanni Polizzi ve yardımcısı Maurizio Romanelli’nin belgesinde kimliği meçhul şahısların zimmetine para geçirme argümanı yer alıyor.

SIRA NAPOLI’DE

Bir soruşturma da bu sene şampiyonluğun en tezli ismi Napoli’ye. Savcı Guiseppe Chine, Napoli’nin 2020’de Lille’den transfer ettiği Victor Osimhen için transfer mutabakatının ispatlarını istedi.

Bu transfer karşılığında dört oyuncu Lille’e kiralık olarak gönderilmişler ve sonrasında kontratları feshedilmişti.

DİĞER KADROLARI DA İNCELEMELER

Davada ismi geçen öteki kulüpler Sampdoria, Pro Vercelli, Genoa, Parma, Pisa, Empoli, Novara ve Pescara’nın yöneticileriyle birlikte beraat ettikleri aktarıldı.

FUTBOLCULARIN DA CANI YANACAK

Torino takımında 2019-2021 yılları ortasında forma giyen 40 futbolcunun, gruptan men edilmesi bekleniyor. 40 futbolcunun ortasında şu an Atalanta’da forma giyen ulusal futbolcumuz Merih Demiral da yer alıyor.

Merih ile birlikte Al-Nassr’a olay biçimde transfer olan Cristiano Ronaldo da futboldan bir ay men edilebilir.

UEFA VE FIFA DA DEVREYE GİRECEK

İtalya futbol federasyonunun cezaların UEFA ve FIFA’yı da kapsayacak biçimde genişletilmesi üzerine iki kurumun da soruşturma başlatması bekleniyor. Juventus’un da cezaların akabinde İtalya Olimpiyat Komitesi (CONI) Spor Garanti Konseyi’ne itirazda bulunacağı argüman edildi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu