HaberlerSpor

İstek Çalımbay: “Üzücü bir lig olacak”

Spor Toto Harika Lig’in 24. haftasında deplasmanda Fatih Karagümrük ile karşılaşacak olan Sivasspor, çalışmalarını sürdürüyor. Vali Lütfullah Alım Tesisleri’nde Teknik Yönetici İstek Çalımbay ve yardımcıları idaresinde gerçekleştirilen idman, yaklaşık 1.5 saat sürdü. Koşu ile başlayan antrenman, ısınma çalışmalarıyla devam etti.

Teknik Yönetici İstek Çalımbay da idman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kahramanmaraş merkezli olan ve birçok ili etkileyen sarsıntı felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek kelamlarına başlayan Çalımbay, “Her şeyden evvel çok üzgünüz. Sarsıntıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, üzüldük. Orada yaşıyormuş üzere yaşadık olayları. Keşke elimizden gelen bir şey olsa da bir şeyler yapabilsek. Türkiye’de beşerler nitekim çok hassastı. Herkes elinden gelen bütün yardımı yaptı. Dünya yardım etti bize. Düşman üzere davranan ülkeler yanımızda oldular. Ne desek maalesef boş ve çok üzgünüz. Tekrar ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum, inşallah bu türlü bir şey bir daha yaşamayız” halinde konuştu.

“Kimse kendini veremeyecek maça”

Deprem felaketinden sonra futbol oynamanın çok sıkıntı olacağını vurgulayan İstek Çalımbay, “Deprem olayından sonra futbol konuşmak çok güç. Bence hala külfetler bitmedi. Bana nazaran orada yaşayanların kasvetleri asıl artık başlıyor. Burada kesinlikle devletimiz olaya el koyacaktır, herkes seferberlik yapacaktır her şey için. Acılar biraz dindikten sonra da futbola başlamamız gerekiyor. Muhakkak bir mühlet olması gerekiyor. Müddet gerçek mu, eksik mi, onu bilemiyoruz. Lig karmakarışık olacak. Her şey karmakarışık olacak. Kimi maçlar oynanmayacak. Bizim Hatay ve kupada Antep ile oynayacağımız maç oynanmayacak. Değişik ve üzücü bir lig olacak. Her maça çıktığımızda hürmet duruşunda herkeste gözyaşı olacak. Kimse kendini veremeyecek maça” sözlerini kullandı.

“3 tane art geriye deplasmanımız var”

Üst üste deplasman maçları oynayacaklarını hatırlatan deneyimli çalıştırıcı, “Özellikle Avrupa kupasına gidecek olan bizler, kesinlikle Türkiye’ye puan getirmek için ne gerekiyorsa onun yapılması gerekecek. Biz bugüne kadar ortadan sonra daima deplasmanda oynadık. Birkaç maç oynadık iç alanda. Artık tekrar başlıyoruz. Fatih Karagümrük ile ayın 4’ünde oynuyoruz. 9’unda Avrupa kupası maçı oynuyoruz. Avrupa maçından sonra İstanbulspor ile oynuyoruz. Yani 3 tane art geriye deplasmanımız var. Biz de bu yüzden kendimizi âlâ hazırlamaya çalışıyoruz ancak maalesef bizde her vakit klasik olan şey, sakat oyuncu arkadaşlarımız var. Ortada hazırlık maçı yapalım diyoruz. Yakın olan grup yok, aralık olarak. Kayserispor var, onların da alanı bizim alanımız üzere, istediğimiz düzeyde değil. Onlar da orayı müdafaaya çalışıyor. Biz de kendi alanımızı muhafazaya çalışıyoruz. Onun için de külfetli bir formda de hazırlık maçı yapamıyoruz. Tokatspor’la hazırlık maçı yaptık. Bu cumartesi de Sivas Belediyespor’la bir hazırlık maçı yapacağız. Bunları da yapmamız gerekiyordu. Zira tam bir çıkış anındayken, çıkışa geçmişken bir problem başladı. Üzücü olaylar başladı. Onun için de doğal ki tekrar başa dönüyoruz. Tekrar bu maç tempomuzu, hepsini kazanmak için de ne gerekiyorsa şu anda yapıyoruz yani” diye konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu