Haberler

İşte Günay Güvenç’in yeni kadrosu

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki zelzeleler Türkiye’yi sarstı. Önemli yıkıma neden olan feci afetin akabinde zelzelede yara alan futbol kadroları uğraş ettikleri liglerden çekilme kararı aldı. Üstün Lig takımı Gaziantep de dönemin geri kalanında alanda olamayacak gruplar ortasında oldu.

Deprem felaketi nedeniyle ligden çekilen Gaziantep FK, futbolcuların formlarını muhafazası ve maaş yükünü hafifletmek gayesiyle farklı kadrolara gönderilmesi konusunu masaya yatırdı. Bu doğrultuda harekete geçen gruplar, Gaziantep temsilcisinin birçok oyuncusuna ilgi gösterdi.

Günay Güvenç, Kasımpaşa’da

Türkiye Futbol Federasyonu’nun transfer devrini uzatması ve sarsıntıdan etkilen bölgelerde ligden çekilme kararı alan kadroların oyuncularını takımlarına katma hakkı tanıması hasebiyle Harika Lig takımları transfer çalışmalarını sürdürüyor. Kasımpaşa, ligden çekilme kararı alan Gaziantep FK’nın kaptanı Günay Güvenç’i dönem sonuna kadar kiralık olarak transfer etti. Yapılan mutabakata nazaran deneyimli oyuncu için satın alma opsiyonu bulunmuyor. Güvenç, dönem sonunda Gaziantep FK’ya dönecek.

Anlaşmanın detayları

Öte yandan Kasımpaşa ile Gaziantep ortasında yapılan mutabakatın ayrıntıları da ortaya çıktı. Paşa’ya kiralanan Günay Güvenç’in mukavelesinde satın alma opsiyonu bulunmayacak. Ayrıyeten Kasımpaşa, Günay’ın transferi için Gaziaantep’e kiralama bedeli ödemeyecek.

Günay Güvenç’in kariyeri

25 Haziran 1991 doğumlu Günay Güvenç, futbola Almanya’da başladı. 2013’te Beşiktaş forması ile Türkiye’ye gelen file bekçisi, Adanaspor, Mersin İY ve Göztepe’de oynadı. Günay son olarak 2018 yılında Gaziantep’e imza attı.

23 maçın 3’ünde kalesini gole kapadı

Bu dönem Gaziantep FK ile 23 müsabakada kaleyi koruyan 30 yaşındaki file bekçisi, 3 maçta kalesini gole kapatmayı başardı. Günay çıktığı 23 uğraşta 31 gol gördü.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu