HaberlerSpor

Hataysporlu Adekugbe zelzele anını anlattı! “Atsu ile tıpkı evdeydik”

Türkiye’yi derinden etkileyen zelzele faciasına Hatay’da yakalanan Sam Adekugbe açıklamalarda bulundu. Kaygı dolu geceyi anlatan Sam Adekugbe çarpıcı tabirler kullandı. Grup arkadaşı Christian Atsu’nun da zelzele gecesinde konutunda olduğunu belirten Sam Adekugbe’nin açıklamaları dikkat çekti.

Beşiktaşlı futbolcu Atiba Hutchinson’ın kapılarını açtığı Sam Adekugbe, İstanbul’a geliş sürecinde Ali Koç’un tesirinden bahsetti. Volkan Demirel’in Ali Koç’u aradığını belirten Sam Adekugbe, “Teknik yöneticimiz Volkan Demirel, Fenerbahçe’den eski liderini aradı ve yardıma muhtaçlık duyduğumuzu söyledi. Bizim için özel uçak ayarladılar. Biz otobüsle Adana’ya geldik. Adana’dan İstanbul’a da bu özel uçakla geldik” dedi.

Deprem gecesi arkadaşlarıyla birlikte konutunda olduğunu vurgulayan Sam Adekugbe, “Akıl almaz. Nitekim hiç beklemediğiniz bir şey. Pazar akşamı Kasımpaşa’yı konuk ettiğimiz maçtan sonra birtakım grup arkadaşlarımla konutunda dinleniyorduk. Onlar ayrılırken meskeni temizlemeye başladığım sırada sarsıntı oldu” diye konuştu.

Deprem anında panik atak geçirdiğini düşündüğünü vurgulayan Kanadalı sol bek, “Her yer titremeye başladı. Panik atak geçirdiğimi düşündüm. Sonra mobilyalar ve televizyon devrilmeye başladı. Mutfakta bardaklar ve tabaklar parçalandı” tabirlerini kullandı.

Kulüp tesislerine yürüyerek gittiğini belirten Sam Adekugbe, “Yol ikiye ayrıldı. İnsanların dondurucu soğuk, yağmur ve yıldırım çarpması ortasında bağırdığını duydum dışarı çıktığımda. Konutumun etrafındaki hasara şahit olduktan sonra, yol boyunca yıkımı görerek antrenman sahasın kadar 20 dakika yürüdüm” açıklamasını yaptı.

Deprem sonrası gördüğü görüntüyü anlatan Kanadalı futbolcu, “Film üzereydi. Yıkılan binalar, yangınlar görüyorsunuz. Bağıran beşerler, ağlayan beşerler. Enkazları eşeleyen beşerler. Kırık konut modülleri. Hiç ummadığınız şeyler. Yollar ayrıldı. Köprüler yıkıldı. 12 katlı gökdelenler büsbütün çöktü. Sevdiklerini arayan aileler. Çocuklarını arayan ebeveynler. Anne babalarını arayan çocuklar. Bu yalnızca akıl almaz bir şeydi. Hakikaten beklemediğiniz bir şey” dedi.

Christian Atsu ve Taner Savut’tan hala haber alınamadığını vurgulayan Sam Adekugbe, “Sportif yöneticisi Taner Savut da dahil olmak üzere beşerler hala kayıp. O gece benim konutumda bulunan Christian Atsu’nun nerede olduğu konusunda baş karışıklığı var” tabirlerini kullandı.

Tesislere gelmesinin akabinde kadro arkadaşlarıyla birlikte hayatta kalanlar konusunda arama çalışmalarında bulunduklarını belirten Kanadalı oyuncu, “Tesislere geldikten sonra hayatta kalanları aramaya katıldım. Atsu’nun kurtarıldığına dair haberler artık kuşkulu. Ekibin malzemecilerinden birisi zelzelede hayatını kaybeti. Takım mutfağında çalışan bir bayanın kızları ve annesi de” diye konuştu.

Sam Adekugbe son olarak zelzele faciasıyla ilgili şu sözleri kullandı:

“Elbette birçok grup arkadaşımın bulunmasına minnettarım. Fakat gruba yardım eden beşerler, kulüp etrafında çalışan beşerler, hala kayıp ve haber alamadıkları sevdikleri var. Yüzlerindeki ızdırabı, çaresizliği gördüğünüzde konutunuza dönemiyorsunuz. Ekip arkadaşlarınızı bulmaya çalışırken molozların ortasından bakıyorsunuz. Evvelce ayakta duran apartmanların karanlık alanlarında onlara bağırmaya çalışıyorsunuz. Bu asla kendinizi yaparken bulamayacağınız bir şey. Beşerler kemikleri kırık olarak çıkıyor. Beşerler bugüne kadar hala kayıp. Bu nitekim açıklayamayacağınız bir şey.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu