Haberler

Gözyaşları Atsu için!

Ülkemizde büyük yıkıma yol açan sarsıntı felaketinde kaybettiğimiz isimlerden biri de ne yazık ki Hatayspor’un futbolcusu Christian Atsu’ydu. Atsu’nun cansız vücuduna, Hatay’da kaldığı Rönesans Rezidans’ın enkazında 12. günün sonunda ulaşılmıştı. Yıldız futbolcunun vefatı, hem sevenlerini hem de futbol dünyasını yasa boğdu. 31 yaşında ortamızdan ayrılan Atsu’nun cenazesi evvel Hatay’dan Adana’ya, oradan uçakla İstanbul’a getirildi. Cenaze, İstanbul’un akabinde da Türk Hava Yolları’na ilişkin uçakla, Gana’nın Başkent’i Akra’ya ulaştı.

‘Her gün dua ettik lakin…’

Akra’daki Kotoka Milletlerarası Havalimanı’nda Atsu’nun tabutu, Gana bayrağına sarılı biçimde askerler tarafından taşındı. Havalimanı’ndan Devlet Lideri Yardımcısı Mahamudu Bawumia’nın yanı sıra bakanlar, Atsu’nun ailesi ve vatandaşlar hazır bulundu. Bawumia,”Umuda karşı umut ettik, geçen her gün dua ettik, dua ettik. Lakin ne yazık ki bulununca yok oldu. Acı verici bir kayıp, çok acı” tabirlerini kullandı. Atsu’nun naaşının özel bir cenaze meskenine nakledildiği ve onun için düzenlenecek geniş kapsamlı cenaze merasiminin tarihinin ise daha sonra açıklanacağı bildirildi.

Gerçek bir yardım severdi

Ülkesindeki birçok bireye yardım eden, okullar yaptıran, gençlere ve çocuklara spor gereçleri dayanağı sağlayan Christian Atsu, bu özelliğiyle herkesin büyük sevgisini kazanmıştı. Ganalı futbolcunun cenazesinin havalimanına getirildiği sırada onun yardım ettiği bir bayan, gözyaşlarına hakim olamadı.

Kudus vatandaşını unutmadı

Hollanda’da Ajax’ın, Sparta Rotterdam’ı 4-0 yendiği maçta son golü atan Ganalı Mohammed Kudus, vatandaşı Atsu’yu unutmadı. Kudus, Atsu’nun isminin yazılı olduğu tişörtünü tribünlere gösterdi. Hakem Pol van Boekel, Kudus’e formasını çıkarttığı için sarı kart göstermedi! 22 yaşındaki oyuncu, “Hakem yanıma gelerek, acıma hürmet duyduğunu söyledi” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu