Haberler

Gökhan Zan: Yıkılan bu binaya taşınacaktım, çürük raporu olduğu için vazgeçtim

Beşiktaş, Galatasaray ve ulusal kadronun eski futbolcusu olan ve Hatayspor Yardımcı Antrenörü olarak misyon yapan Hatay doğumlu Gökhan Zan, İskenderun ve Antakya’daki son durumu aktardı.

Zan, Fox Tv canlı yayınında önünde bulunduğu enkazla alakalı şok bir açıklamada bulundu.

‘TEKRAR ANTAKYA’YA GİDECEĞİM’

‘Şu anda ben İskenderun’dayım. Antakya’da sarsıntıya yakalandım. 48 saattir Antakya’daydım. Dün biraz daha inançlı bölge olan İskenderun’a geldim, birkaç saat uyumak için. 2 katlı binaların daha fazla olduğu bir yer olduğu için ailemi buraya getirmeye çalıştım. Bir biçimde bir yerlere sığınmaya çalıştık. Artık tekrardan Antakya’ya yola çıkacağım zira orada bekleyen ve yolda olan arkadaşların, dostların vasıtasıyla çok yardım gereci gelecek. Onları organize etmek için artık Antakya’ya gideceğim. Sayın valimizle de bir görüşme gerçekleştirdim. Zira AFAD’la koordineli olmak gerekiyor bu bahislerde.

‘BÜTÜN İLÇELER YERLE BİR OLMUŞ DURUMDA’

Antakya şu anda içler acısı, yerle bir olmuş durumda. Ayakta kalan binalar bile içinde bomba patlamış üzere. Emin olun burası bir savaş alanı. Güya atom bombası patlamış. O kadar büyük kasvetler var ki göründüğü üzere değil. Yayınlarda ne kadar gözüküyor bilmiyorum lakin bütün ilçeler yerle bir olmuş durumda. Hiçbir bir binaya giriş yapılamaz. İmkansız artık. Millet göç edip, bir yerlere sığınmaya çalışıyor. Maalesef yardımlar çok yavaş ilerliyor. Daha süratli olmamız lazım. Daha fazla vinç, kepçe, yardım gerekiyor.

‘BİRÇOK AKRABAMI KAYBETTİM’

Maalesef kuzenlerimi kaybettim, dayımın çocuklarını kaybettim, akrabalarımı kaybettim. Eniştem ablalarını, yeğenlerini kaybetti. Çok akrabalarımızı maalesef kaybettik. Annemi ve fizikî engelli kardeşimi 7. kattan sırtımda indirdim. Muhtaçlık materyali lazım, su lazım, çok yardım lazım. Halk çok mağdur durumda. Umudumuz maalesef tükeniyor. Mucizeleri tabiki bekleyeceğiz. Lakin bütün kent mahvolmuş durumda.

‘BU BİNAYA TAŞINACAKTIM, ÇÜRÜK RAPORU VARDI’

(Yanındaki enkazı göstererek) Bu yıkılan binaya 4-5 ay evvel ben taşınacaktım. Bu binada, yıkılan Eda Apartmanı’nda oturacaktım. Tesadüf ki yaptığım araştırmalarda bu binaya çürük raporu verildiği söylenmişti. Oturulmaması gerektiği söylenmişti. Ben mesken sahibiyle konuştuğumda bunu söz ettim kendisine. Konut sahibi benim arkadaşımdı. Bina 7-8 katlıydı. Bu binadan korkuyorum, bu binaya geçmek istemiyorum demiştim. 4-5 ay sonra sarsıntıda bu bina yıkıldı ve yanındakiler ise çatlaklarla ayakta kaldı. Dediğim üzere çürük raporu vardı. Dediğim üzere bu türlü çok bina vardı Antakya’da.

‘BİNLERCE İNSAN EVSİZ KALACAK’

Hatay bölgesinde çok yüksek katlı imarlar var. Bu bölge tabanının bunu kaldıracak durumda olduğunu düşünmüyorum. Beşerler ekonomik durumdan dolayı en ucuz meskene kaçıyor beşerler. Antakya yerle bir olmuş durumda. Bitmiş durumda. Binlerce insan evsiz kalacak.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu