Haberler

Goat Messi ‘nin Kırdığı Bazı Rekorlar

Geçtiğimiz yıllarda Lionel Messi futbol kariyeri boyunca birçok rekor kırdı ve birçok başarıya imza attı. Barcelona takımının ve Arjantin Milli Takımı’nın bir numaralı oyuncusu olan Messi sahada sergilediği üstün performansı ile futbol tarihinde unutulmaz bir yer edindi.

40 yıllık Rekorunu Egale Ettiği

Messi’nin kırdığı rekorlardan biri, 2012 yılında Gerd Müller’in 40 yıllık rekorunu egale ettiği 91 gol rekorudur. Messi, 2012 yılında Barcelona forması ile 69 gol atarak bir sezon içerisinde en çok gol atan oyuncu rekorunu da kırdı. 2011-2012 sezonunda La Liga, Şampiyonlar Ligi ve Kral Kupası’nda attığı 91 golle birçok insanın hayal bile edemeyeceği bir başarıya imza attı.

Messi bir diğer rekoru ise Arjantin Milli Takımı forması ile kırdı. 2016 yılında Arjantin Milli Takımı forması ile Copa America Centenario finalinde oynayan Messi milli takımının turnuva boyunca attığı tüm gollerin altısına imza attı ve bu sayede Copa America’nın tarihindeki en çok gol atan oyuncusu rekorunu elde etti.

 

Messi Barcelona forması ile oynadığı maçlarda da birçok rekor kırdı. 2014 yılında Barcelona’nın şehir rakipleri Espanyol karşısında attığı üç golle, La Liga’da bir takımın karşı takıma attığı en çok gol rekorunu egale etti. 2019 yılında ise Barcelona forması ile Athletic Bilbao’ya karşı attığı golle, İspanya’da bir takımın aynı takıma karşı en çok gol atan oyuncusu rekorunu elde etti.

Barcelona forması ile 778 maçta

Messi Barcelona’nın en çok gol atan oyuncusu rekorunu da elinde bulunduruyor. Barcelona forması ile 778 maçta toplam 672 gol atan Messi kulüp tarihinin en başarılı oyuncuları arasında yer alıyor. Messi aynı zamanda Barcelona forması ile 35 farklı takıma gol atmıştır, bu da kulüp tarihinde bir başka rekoru ifade eder.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu