HaberlerSpor

Gaziantep FK’nın Şilili yıldızı Angelo Sagal sarsıntı anında yaşadıklarını anlattı

Spor Toto Harika Lig takımlarından Gaziantep Futbol Kulübü’nde forma giyen Angelo Sagal, ülkesinde yayın yapan radyolardan ADN’ye açıklamalarda bulundu.

Deprem sırasında yaşadıklarını anlatan Sagal, “Çok korkutucuydu. Saat sabah 4’tü ve uyuyorduk. Çabucak kalktık. Eşimi ve çocuklarımı aldım. Kapının eşiğinde durduk. 2010’da Şili’de yaşananlardan çok farklı hissettim. Sakin başladı ancak sonrasında şiddetlendi. Konutun çok fazla hareket ettiğini hissettim.

4 yaşındaki oğlum konutu bir canavarın taşıdığını söyledi. Bütün sokaklar karla dolu. Bu yüzden dışarı çıkmak sıkıntı. Artıçı sarsıntılar var.” tabirlerini kullandı.

Angelo Sagal, Türkiye’de daha evvel Denizlispor forması giymiş, 2021/22 döneminin başında Gaziantep Futbol Kulübü’ne transfer olmuştu.

Kahramanmaraş merkezli sarsıntı; Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde birçok ili etkiledi.

MARKOVIC’TEN SARSINTI AÇIKLAMASI

Gaziantep FK’nın Sırp yıldızı Lazar Markovic de yaşadıklarını anlattı. 28 yaşındaki oyuncu yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı. “İyi durumdayız, hayattayız. Sağlıklıyız fakat Türkiye’nin güneyi ve yaşadığımız, maçları oynadığımız Gaziantep kenti büyük bir felaket yaşadı.

‘SADECE TESADÜF’

Şu anda Antalya’dayız, bu yalnızca bir tesadüf zira maçtan sonra üç gün müsaade aldık ve ailelerimizle burada kalmaya karar verdik. Bu biçimde yaşanana zelzeleden de kurtulduk.

Aileleri de olan grup arkadaşlarımız var. Daima bağlantı halindeyiz. Tüm Türkiye korkuyor. Gaziantep’te yeniden şiddetli bir zelzele oldu ve Antalya’da hissedildi.

Söyleyebileceğim tek şey vefat edenler için çok üzgünüm. Umarım bir an evvel her şey düzelir ve hayat olağana döner.”

“BİZİ İLAH KURTARDI”

“Neler olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Medya, internet Türkiye’de vahim fotoğraflarla dolu. Bizi İlah kurtardı, öbür ne diyebilirim.

Hala ne olacak bilemiyoruz, zira sarsıntı sonrası Türkiye’de hayat tam manasıyla durdu. Bundan sonra sürecin nasıl ilerleyeceğini bize bildirmelerini bekliyoruz.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu