HaberlerSpor

Galatasaray’da Mertens kararı verildi

Galatasaray’da dönem başında 1+1 yıllık kontrata imza atan Dries Mertens’in opsiyonu 25 maça birinci 11 başlamasına bağlı. Şu ana kadar 19 maça birinci 11’de çıkan deneyimli oyuncu için opsiyon sorunu kelam konusu değil. Teknik yönetici Okan Buruk’un bankosu olan Belçikalı 10 numara, mesleğine 1 dönem daha sarı-kırmızılı kulüpte devam edecek. Napoli’den bonservisini alarak gelen Mertens’e 1.1 milyon Euro imza parası ödenmişti. 35 yaşındaki yıldız oyuncuya önümüzdeki dönem yalnızca 2.9 milyon Euro garanti para verilecek.

ICARDI’NİN EN BÜYÜK YARDIMCISI

6 gol-3 asistle Galatasaray’ın lig ve Türkiye Kupası’nda emin adımlarla gayeye ilerlemesine katkı yapan Mertens, hamle sınırında tamamladığı İcardi’nin en büyük yardımcısı pozisyonunda. Yeni transfer Nicolo Zaniolo’yu; Rashica ve Kerem Aktürkoğlu ile birlikte forma rekabetine sokmaya hazırlanan teknik yönetici Okan Buruk, 10 numara konumunda Mertens’ten vazgeçmeyecek.

‘100 KONTEYNER YAPTIRIYORUZ’

G.Saray Lideri Dursun Özbek, çalışmaları yakından takip ediyor. Sarıkırmızılı kulübün Anadolu yakasındaki yardım merkezi Galatasaray Taçspor Tesisleri’ne giden Özbek, “Bıkmadan, usanmadan bütün gücümüzle bu yaraları sarmaya çalışacağız. Çabucak bölgeye intikal ettik, sevgili Erden orada. Depolar tuttuk. Buradan giden yardımı o depolarda istif edip nakil araçları ile ulaşması gereken köylere götürdük. Barınma gereksinimini gidermek için konteynerler yaptırıyoruz. Birinci kademede 1 hafta içinde 100 tane konteyner sevk edeceğiz” sözlerini kullandı.

KEREM’DEN ÇOCUKLARA MORAL

G.Saray Kulübü, dün 67. tırını da sarsıntı bölgesine gönderdi. İdare, süreci yakından takip ederken futbol grubundan Kerem Aktürkoğlu da depremzede çocuklarla manzaralı konuşarak moral verdi.

ZANİOLO’DAN DEV ÇAĞRI

Galatasaray’ın yeni transferi Nicolo Zaniolo, gelir gelmez depremzedelerin yardımlarına koşarken, dün de kıymetli bir kampanya başlattı. İtalyan yıldız, İnstagram hesabından bir görsel paylaşıp “10 Euro sizin için yalnızca kolay bir yemek için kâfi olabilirken, Türkiye’de büyük fark yaratabilir” diyerek ülkemizdeki yaşanan felaket için yardım kampanyası başlattı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu