HaberlerSpor

Galatasaray ve Beşiktaş depremzedeler için çadır ve konteyner kent kuruyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 vilayette önemli hasarlara neden olan sarsıntıların akabinde yardımlar gelmeye devam ediyor. Spor kulüpleri de birinci günden itibaren depremzedeler için harekekete geçti.

Galatasaray Lider Vekili Erden Timur, yapılan ve yapılacak yardımlarla ilgili açıklamalar yaptı.

“ÇOK BÜYÜK BİR AFET”

Galatasaray Televizyonu’na konuşan Galatasaray Lider Vekili Erden Timur, “Çok büyük bir afet. Birçok afette uyum için orada bulunduk. Bölgeye Galatasaray olarak yardım tırları çıkardık. Birinci gün Hatay’a gittik. 3 gün oradaydık ve artık Kahramanmaraş’tayız” sözlerini kullandı.

“ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ”

“Yardımların dağıtımı için kamyonete muhtaçlık var. Taşınabilir tuvalete gereksinim var. Salgın hastalıkların yayılmaması için zarurî bir muhtaçlık bu. Tüm bunlar için çalışmalar yapıyoruz.”

“İHTİYAÇ ÇOK BÜYÜK OLACAK”

“Kurtarma devrinde herkesin hassaslığı daha fazla oluyor. Lakin güzelleştirme periyodunda de herkesin hassaslığının yüksek olması lazım. Gereksinim çok büyük olacak.”

“KONTEYNER KENT OLUŞTURACAĞIZ”

“Evi yıkılan beşerler var. Tahminen milyonların üzerinde insanın barınma sorunu olacak. İnsanların barınırken de gereksinimlerinin karşılanması lazım. Halkımızın hassaslığının devam etmesi bu manada çok kıymetli.

Çok hassas bir toplumuz. Herkes her taraftan birleşiyor. Galatasaray olarak kampanya başlatıyoruz. hem besin yardımı hem de konteyner kent oluşturacağız.”

BİR ÇADIR KENT DE BEŞİKTAŞ’TAN

Beşiktaş’ta depremzedeler için çadır kent kurulacağını açıkladı. Siyah – beyazlıların toplumsal medya hesaplarından yapılan açıklamada; Ülkemizde meydana gelen sarsıntı felaketinin akabinde depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için AFAD’ın başlattığı yardım kampanyasına dayanak veren Kulübümüzün davetlerine binlerce taraftarımız ve vatandaşımız, hayati kıymete sahip muhtaçlık gereçleriyle yanıt vermeye devam ediyor.

Beşiktaş Futbol Akademisi, Futbol A.Ş. İdare Konseyi Üyemiz Fırat Fidan’ın önderliğinde topladıkları 5 milyon TL ile afetzedeler için Antakya ve Kahramanmaraş’ta Beşiktaş Futbol Akademisi Çadır Kenti kuruyor.

AFAD ile yürütülen ortak çalışmalar sonucunda projede kullanılacak çadırlar 3 farklı tıra yüklenerek zelzele bölgesine gitmek üzere yola çıktı” sözleri kullanıldı.

Siyah – beyazlıların afetzedeler için kuracağı her bir çadır kentte şu gereçler yer alacak:

125 çadır

125 jeneratör

125 elektrikli ısıtıcı

125 aydınlatma seti (priz ve ampul)

13 adet çift kabin WC

13 adet her çift kabin WC üstünde 200 Lt.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu