Haberler

Galatasaray – Fenerbahçe Derbisin de Yabancı Hakem İddası

Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde yabancı hakemin hakem kararına TFF’nin onay vermesi beklenirken, gündemin adının Piero Masa olduğu ortaya çıktı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin başlama kararına yabancı hakemin onay vermesi beklenirken, gündeme alınan hakemlerin kimler olacağı açıklandı.

Ayrıntılar için buraya tıklayın. Fotospor haberlerinden sonra. Mehmet Büyükeksi’nin Süper Lig’de Türkiye Futbol Federasyonu’na seçilmesinin ardından uyanış sürüyor.

gündem hakem değişim programı Sezon başında yayınlanan makaleye atıfta bulunarak: ‘2022/23 Süper Lig sezonu hakem yeniliği ile başlıyor’. TFF Başkanı Mehmet Büyükeksi, ”

Bazı Avrupa ülkeleri ile UEFA ve CONMEBOL arasında işleyen ‘hakem değişim planı’nın (Erasmus) gerekirse devreye alınacağını” yineledi. perşembe günü sunuldu Süper Lig’de kanayan bir yara olan hakemin kararı ve hakemin kulüpten kınaması sonrası Büyükekşi’nin değişmesi bekleniyor.

Mehmet Büyükekşi’nin Perşembe günü yapılacak kapsamlı bir istişare oturumunda ‘hakemlerin değiştirilmesi’ fikrini gündeme getirmesi ve bu fikre destek araması bekleniyor.

Fenerbahçe ve Galatasaray yazışmaları Fenerbahçe Başkanı Ali Kochi’nin ‘yabancı hakem’ çağrısına ve Galatasaray’ın aldığı bilgiye göre ‘VAR’ çağrısına TFF yönetimi bu nedenle yanıt vermeye çalışacak.

Gündem adı açıklandı Bu hakemin Şili Futbol Federasyonu mensubu Piero Masa olduğu söyleniyor.

Maza, Dünya Kupası’ndan döndükten sonra Fenerbahçe ve Galatasaray derbilerine de ev sahipliği yapacak. “Şimdiye Kadarki En Kötü” İspanyol medya şirketi Sport onu “gelmiş geçmiş en kötü hakem” olarak nitelendirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu