Haberler

Galatasaray: Düşman değil, rakibiz

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın resmi sitelerinden yaptığı açıklamalara toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla karşılık verd

Galatasaray Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Başta ‘ebedi dostlarımız, ezeli rakiplerimiz’ olmak üzere, Türk Futbolu’nun tüm paydaşlarını bu sorumluluk ve şuurla, adalet için olan bu gayrette bir ortaya gelmeye davet ediyoruz. Gelin, tarafsızlığı ve adaleti birlikte sağlayalım, kutuplaşmayı ve düşmanlıkları birlikte önleyelim” sözleri kullanıldı.

‘Düşman değil, rakibiz. Adaleti birlikte getireceğiz’ başlığıyla yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Galatasaray Spor Kulübü olarak, ‘bir kulüp için ayrıcalık değil, herkes için adalet’ arayışımızın hiç durmadan devam edeceğini bir defa daha belirtmek isteriz. Bu maksatla dönem başından beri tekrar ettiğimiz bir tahlili tüm spor kamuoyuyla tekrar paylaşıyoruz:

Bu dönem oynanan, öncelikle birinci 5 sıradaki grup, istenirse başka tüm kadroların maçlarının tartışmalı imgeleri Kulüpler Birliği tarafından belirlenmiş, memleketler arası toplulukta prestiji bilinen, değerli maçları yönetmiş yabancı hakemler tarafından kurulan bir heyet tarafından değerlendirilsin. Bu program, tüm konumlar ve ayrıntılarıyla televizyonlarda yayınlansın. Bu çalışmanın futbolseverlerin yanlış değerlendirdiği kararları görmesi ve gerçek formda bilgilenip, başındaki soru işaretlerini azaltması açısından büyük yarar sağlayacağına inanıyoruz. Bunun yanında hangi ekibin ne kadar kusura maruz kalıp, haksızlığa uğradığı ya da avantaj sağladığını göstermesi açısından da değerli bir milat olacağını düşünüyoruz. Hepimiz vakit zaman, kulüplerimize olan sevgimiz yüzünden objektif bakış açımızı kaybediyor ve oluşan gerginliklerin bir kesimi oluyoruz. Bu gerginlikler üzerinden köpürtülmeye çalışılan düşmanlık ne futbolumuzun marka bedeline ne de içinde yaşadığımız toplumun özünde olan barış ve kardeşlik hissine katkı sağlıyor.

Başta ‘ebedi dostlarımız, ezeli rakiplerimiz’ olmak üzere, Türk Futbolu’nun tüm paydaşlarını bu sorumluluk ve şuurla, adalet için olan bu çabada bir ortaya gelmeye davet ediyoruz. Gelin, tarafsızlığı ve adaleti birlikte sağlayalım, kutuplaşmayı ve düşmanlıkları birlikte önleyelim.”

Beşiktaş’tan cevap

Beşiktaş Kulübü ise, Galatasaray’ın açıklamasına karşılık vererek “Biz vaktinde da susmadık ancak adaleti herkes için istedik. Sesi çıkan olmamıştı. Adalet gün gelir herkese lazım olur. Haksızlığa vaktinde karşı çıkmazsan sana lazım olduğunda da adalet isteyemezsin” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu