Haberler

Futbolculardan “Evim Yuvan Olsun” kampanyasına takviye daveti

İçişleri ile Sanayi ve Teknoloji bakanlıklarının uyumunda sarsıntılardan etkilenen vatandaşların barınma gereksinimlerini karşılamak maksadıyla başlatılan “Evim Yuvan Olsun” kampanyasına futbol dünyasından da takviye daveti geldi.

Videolu bildiride Fenerbahçeli futbolcu İrfan Can Kahveci, “Yaraları sarma vakti. Haydi bir aileye de sen el ver. ‘Evim Yuvan Olsun’ kampanyasına takviye ol, birlikte iyileşeceğiz” dedi.

Galatasaraylı Kerem Aktürkoğlu ise, “Kimse yuvasız kalmasın istiyoruz. www.evimyuvanolsun.org web sitesi üzerinden depremzedelere konutumuzu açıyor ya da kira dayanağında bulunuyoruz. Dayanışmaya sen de katıl” tabirlerini kullandı.

Rangers’da forma giyen ulusal futbolcu Rıdvan Yılmaz da, “Afetzedelere meskenlerimizi açıyor, onlara kira takviyesinde bulunuyoruz. Kampanyamıza sen de katıl. Depremzedelerin hayatını kolaylaştır” diye konuştu.

Trabzonsporlu Dorukhan Toköz de, “Onların en çok sıcak bir meskene muhtaçlığı var. ‘Evim Yuvan Olsun’ kampanyasına dayanak ol, onların da sıcak bir meskeni olsun. Artık takviye ve birlik zamanı” halinde konuştu.

Bir öbür Trabzonsporlu futbolculardan Yusuf Yazıcı, “Afetzedelerin şu anki en büyük muhtaçlığı barınma. Evimyuvanolsun.org adresi üzerinden siz de konutunuzu depremzedelere açabilir, düşük bir bedelle kiralayabilir ya da kira takviyesinde bulunabilirsiniz. Haydi bir hayata dokunalım” derken, Umut Bozok ise, “Afetzedelere konutunu tahsis etmeyi, düşük bedelle kiralamayı ya da kira takviyesinde bulunmayı düşünüyorsan sen de evimyuvanolsun.org adresi üzerinden bir hayata dokunabilirsin” sözlerini kullandı.

DHA

Futbolculardan “Evim Yuvan Olsun” kampanyasına takviye çağrısıhttps://t.co/d8aNehDZFA pic.twitter.com/VRpojzMc4C

— DHA Spor (@dhaspor) February 23, 2023

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu